Новини / Політика     08 грудня 2020 13:45

Мінекономіки залишило прогноз зростання ВВП на 4,6% у 2021 році

Прогноз залишено без змін попри те, що за 10 місяців поточного року прямі іноземні інвестиції в Україні скоротились у 20 разів

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства залишає прогноз у 4,6% зростання ВВП на 2021 рік, який було схвалено у липні. Про це заявив міністр економіки України Ігор Петрашко під час дискусії про макроекономічні перспективи України на 2021 рік в рамках щорічного Ukrainian Investment Roadshow.

«Уряд продовжує вдосконалювати й реалізовувати конкретні програми, які матимуть позитивний вплив на ВВП та економіку країни в цілому. Зокрема, йдеться про розширення фінансових інструментів для бізнесу, підтримку національного виробника, реформування залізничної галузі, посилення експортних можливостей, старт великої приватизації, розширення підтримки АПК через агрострахування та зрошення, старт земельної реформи», – повідомив він.

Прогнозується, що цьогорічне падіння ВВП (на рівні 4,8-5% за підсумком року) буде поступово зменшуватись і за підсумком І кварталу 2021 року може досягти 3%.

ЧитайтеЯк біопрепарати дають змогу зробити агротехнологію більш ефективною і повернути у ґрунт всі поживні речовини

А вже з квітня уряд очікує активне пожвавлення та вихід на позитивну динаміку зростання. Важливим чинником для відновлення є ініціативи щодо збільшення обсягів прямих іноземних інвестицій – державно-приватне партнерство, індустріальні парки, пільги і переваги для нових інвесторів в рамках законопроекту «Про державну підтримку інвестиційних проектів зі значними інвестиціями».

Заява була зроблена попри те, що за даними НБУ, чистий приплив прямих іноземних інвестицій в січні-жовтні цього року оцінений в $221 млн, тоді як за відповідний період минулого року він складав $4,5 млрд.

При цьому інвестиції в акціонерний капітал (крім реінвестування доходів) зменшилися до $834 млн порівняно з $1,1 млрд за десять місяців 2019 року, чисті залучення за кредитами прямого інвестора – до $219 млн проти $640 млн.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що в Україні знизились закупівельні ціни на соняшник.

Читайте також