Новини    12 листопада 2023 17:24

Мінагрополітики включило 735 підприємств у верифіковані списки експортерів

Експорт деяких видів сільськогосподарської продукції за новими правилами розпочнеться вже з 11 листопада.

Станом на сьогодні Мінагрополітики затвердило три накази “Про включення до переліку верифікованих суб’єктів агропромислового комплексу, які здійснюють експорт товарів”, якими зареєстровано 735 підприємств, інформує пресслужба відомства.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

З текстами наказів і списком верифікованих підприємців можна ознайомитися на сайті Міністерства.

Як зауважив міністр агрополітики Микола Сольський, подача заявок у Державному аграрному реєстрі для включення агропідприємців у перелік верифікованих експортерів триває.

Своєю чергою перший заступник міністра Тарас Висоцький повідомив, що з 6 листопада надійшло вже понад тисячу заявок від аграріїв про включення в список верифікованих експортерів. Всі заявки оперативно розглядаються і ухвалюються відповідні рішення.

Експорт деяких видів сільськогосподарської продукції за новими правилами розпочнеться вже з 11 листопада.

6 листопада у ДАР стала доступною подача заявок для включення українських агропідприємців  в перелік верифікованих експортерів.

Зауважимо, Уряд схвалив постанову “Про реалізацію експериментального проєкту з верифікації суб’єктів агропромислового комплексу в умовах воєнного стану”. Згідно з документом, буде сформований перелік верифікованих суб’єктів агропромислового комплексу, які здійснюють експорт товарів. Зокрема, зернових, олійних і продуктів переробки. Підприємець для включення в перелік експортерів повинен відповідати певним критеріям.

Нагадаємо, Кабмін ухвалив нові правила для експорту аграрної продукції в умовах воєнного стану.

З початку роботи Чорноморського гуманітарного коридору, Україна вже експортувала понад 1 млн т зерна, а також овочів, заліза та інших цінних вантажів.

Кабінет Міністрів України розширив перелік агротоварів, які підлягають ліцензуванню для експорту до пʼяти країн ЄС. Зміни було внесено до постанови №1466 “Про затвердження переліків товарів, експорт та імпорт яких підлягає ліцензуванню, та квот на 2023 рік”.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...