Новини    29 жовтня 2021 18:58

Мінагрополітики наполягає на держпідтримці агросектору на рівні 1% ВВП

Агро – єдина галузь, яка у 2021 році фіксує точку росту в понад 10%

Держава повинна забезпечити підтримку агропромислового комплексу на рівні 1% ВВП, вважають у Мінагрополітики.

“Ми вже відстояли позицію в 4,6 млрд для галузі АПК на 2022 рік. Проте продовжуємо вести діалог з Міністерством фінансів, щоб вивести державну підтримку на 1% ВВП. Це 8−9 млрд грн, які мають спрямовуватися в аграрний сектор”, – заявив міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко.

Зазначається, що наразі аграрний сектор дає точку приросту за 9 місяців майже 10%. Це більш ніж половина валютної виручки країни та найбільша кількість робочих місць в сільській місцевості.

“Агро — єдина галузь, яка у 2021 році фіксує точку росту в понад 10%. Це майже 20% ВВП країни. Тому наше основне завдання не збавляти темп і — забезпечити державну підтримку в обсязі 1%”, – пояснив Лещенко.

Крім того, за словами міністра, такі галузі, як садівництво й тваринництво критично потребують розширеної державної підтримки. Такі конкуренти, як Польща, Німеччина, Франція дотують виробника, тож своїм імпортом демпінгують і ослаблюють український сільськогосподарський ринок. Щоб захиститися та збільшити кількість робочих місць і додаткову вартість, держава повинна системно вкладати кошти в ці галузі.

Нагадаємо, Мінагрополітики хоче внести зміни в діючу систему тарифів на електроенергію для промисловості.

Джерело: Мінагрополітики

Владислава Михайленко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...