Новини / Садівництво     16 грудня 2021 20:03

Мінагро посилює співпрацю з виноробами

Об'єднання профільних асоціацій із метою розвитку галузі — дуже важливе й стратегічне рішення

Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко підписав меморандум про співпрацю з об’єднаними асоціаціями виноградників та виноробів. Зокрема, з Громадською спілкою «Укрсадвинпром», ГО «Всеукраїнська асоціація виробників продукції садівництва й виноградарства» та ГО «Всеукраїнська асоціація виноробів і сомельє». Про це повідомляє пресслужба міністерства.

«Об’єднання профільних асоціацій із метою розвитку галузі — дуже важливе й стратегічне рішення. Міністерство всіляко підтримує цю ініціативу і долучається до неї. Спільна робота над підтримкою законодавчих змін у частині регулювання виноградно-виноробної галузі України та створення конкурентних умов для розвитку виноробної продукції матимуть ефективний та дієвий результат», — розповів міністр.

За його словами, будь-які зміни у будь-якій сфері необхідно реалізовувати в співпраці з людьми, які в ній працюють, і які векторно можуть спрямувати роботу в потрібне русло, що допоможе дати чіткі й правильні результати. Таким чином, необхідно підтримати вітчизняного виробника на всіх рівнях.

«Ми маємо своє вино робити зі свого винограду, адже це поштовх до розвитку галузі та збільшення посадки виноградників. Наша мета — просувати якісний національний продукт як на внутрішньому, так і на зовнішніх ринках. Здійснення повноцінного лабораторного контролю виробленої в Україні та ввезеної на нашу митну територію виноробної продукції стане гарантією її безпечності та якості», — заявив Лещенко.

Крім того, документ передбачає створення та просування національного бренду «Вино України», виготовлення українського вина виключно з винограду, вирощеного та переробленого в Україні, запровадження державного реєстру виноградників та виноробної продукції.

«Створення виноградарського реєстру, а саме трьох видів обов’язкових декларацій, необхідне для правильного регулювання ринку. Такі декларації дадуть змогу відстежувати, скільки винограду вироблено, скільки вина з нього зроблено, і скільки вина є у залишках на кінець року», — пояснив Володимир Печко, голова громадської спілки «Укрсадвинпром».

Як зазначили винороби, держава за допомогою цих трьох декларацій зможе ефективно аналізувати виробництво, обсяги продажу та перехідні залишки винограду та вина в країні, що надалі дасть змогу їй відмовитися від необхідності ліцензувати вино та скасувати стягнення з нього акцизного податку.

Довідка. В Україні найбільшу площу виноградних насаджень має Одеська область — 38,95 тис. Га. Це майже половина, 46 % від загальної площі країни. Основними країнами з розвиненим виноградарством є Китай та Японія. Найбільшим виробником вина в Європі є Італія, Франція та Іспанія, на Американському континенті – США та Аргентина. Найбільше столового винограду у світі виробляють Італія, Туреччина, Японія, США та Єгипет.

Раніше Landlord повідомляв, що виноград вирощувати невигідно та українські виробники опинилися в глухому куті. Спостерігається перевиробництво винограду, що призводить до низьких цін на продукцію. В такій ситуації рентабельність виноградного бізнесу падає.

Владислава Михайленко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також