Новини    20 вересня 2018 09:42

Мінагрополітики відзвітувало про стан виконання Держпідтримки-2018 (Інфографіка)


Ступінь освоєння коштів за програмами держпітримки є нерівномірним, однак за більшістю напрямків процес не викликає нарікань і уже згенерував позитивні ефекти в галузі. Про це на засіданні уряду заявив перший заступник міністра аграрної політики України Максим Мартинюк. Про це повідомляє кореспондент LANDLORD.

Так, у бюджеті на цей рік передбачено 6,3 млрд гривень державної підтримки агросектору. Левова частка (4 млрд грн) в Кабміні направили на підтримку галузі тваринництва.

«З них фактично використано на сьогоднішній день майже 547,4 млн грн. І маємо, станом на сьогодні, додаткові заявки на більше ніж 300 млн грн. У сфері підтримки тваринництва в цьому році є одна особливість – ми компенсуємо вартість будівництва. Але будівництво потребує певних підготовчих моментів і ми очікуємо, що основна кількість таких заявок буде до нас надходити у 4 кварталі, оскільки програма діє перший рік в такому форматі і очевидно, що бізнесу потрібно було скорегувати свої плани і підготувати документальну частину цього будівельного процесу і власне здійснити будівництво», – вважає Максим Мартинюк.

Та додав, що навіть при цьому, вже ведено в експлуатацію 25 тваринницьких об’єктів у 2018 році. З них в галузі скотарства – 11, свинарства – 9, птахівництва – 3, вівчарства – 1 та забійний цех – 1.

«По програмі підтримці садівництва було виділено 300 млн гривень, з них фактично сплачено 73,1 млн грн і маємо заявок ще на 484 млн грн. Звичайно з цих заявок частина відсіється після роботи районних комісій. Але вже зрозуміло, що ми будемо мати повне використання коштів закладене по цій програмі, але будемо просити про перерозподіл коштів, щоб додати на цю програму», – підкреслив перший заступник міністра.

За цей період закладено насаджень 1255 га з них виноградників 78,5 га.

«На компенсацію вартості сільгосптехніки направлено 945 млн грн, з них фактично сплачено 233,9 млн грн. Та аналіз попередніх років показує, що купівля техніки здійснюється бізнесом під кінець року після збору врожаю, тому ми очікуємо, що тут теж буде нарощування динаміки. У першому півріччі 2018 року обсяги купівлі вітчизняної сільгосптехніки зросли на 37%», – наголосив Максим Мартинюк.

На розвиток фермерства закладено 1 млрд гривень державної підтримки. Але нажаль ця програма виконується не так ефективно, вважає він.

Основна частина «фермерського мільярду» була направлена на компенсацію відсоткових ставок по кредитах для фермерських господарств.

«Нажаль тут є проблеми, тому що банки дуже повільно приймають рішення щодо кредитування. Ми сьогодні на уряді вносимо зміни і спрямовуємо частину коштів на компенсацію єдиного соціального внеску фермерським господарствам», – заявив він.

Завдяки ухваленому рішенню щодо коригування програми підтримки фермерства, Мінагрополітики розраховує на значну інтенсифікацію виплат за цим напрямком.

За словами Максима Мартинюка, об’єктивно оцінити результативність програм можна буде за декілька років, адже більшість з них розраховані на тривалий період та підтримують галузі з довгим циклом виробництва.

Ще немає новин у цій стрічці ...