Новини / Інвестиції / Технології     08 червня 2023 15:15

Мільярдер Джефф Безос міркує над будівництвом надсучасного підземного тунелю для доставки їжі


Засновник Amazon Джефф Безос нещодавно перевірив прототип підземного транспортного тунелю для доставки товарів, за розробку якого взявся стартап Pipedream Labs.

Про це пише видання newfood.media.

Патент на створення мережі підземної доставки Amazon отримала ще в 2017 році. З того часу про це майже не з’являлося нових повідомлень в інфопросторі.

Аргументи на користь підземного гіперлупу – відсутність викидів вуглецю в повітря та зменшення трафіку. За задумом Pipedream, мережа підземної доставки складатиметься з труб та електроприводів для транспортування товарів на високій швидкості.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Система доставки Pipedream буде загальноміською підземною мережею, яка використовує труби та електроприводи для транспортування речей на високій швидкості. По суті, це Hyperloop для доставки, але замість того, щоб перевозити людей, він доставить пакунок від Amazon або гамбургер із обраного ресторану.

Початковий план полягає в тому, щоб створити мережу “середньої милі” для доставки на далекі відстані по містах. Наступним етапом буде доставка додому. Називатиметься сервіс Home Portal, а позиціонуватимуть як “дешева, швидку та екологічно чиста доставка продуктів, їжі та пакунків”.

Мільярдер Джефф Безос міркує над будівництвом надсучасного підземного тунелю для доставки їжі

Інфраструктура Home Portal складатиметься з ПВХ-труб – тих самих, що використовуються міськими комунальними службами для водопровідних та електричних систем. (Насправді, якщо нічого не спрацює, то комунальним службам ця система і залишиться.)

Доставляти по трубах можна буде 95% продуктових товарів і майже будь-яку готову їжу з ресторану (за винятком піци, над якою компанія каже, що працює).

Скептики говорять, що ідея надто неможлива, адже побудувати інфраструктуру – дуже вартісно. До цього варто додати бюрократичні перепони та технічні проблеми.

З усім тим, що може бути більш креативним, аби стати реальністю? До речі, компанія вже залучила $1,6 млн початкового фінансування.

Новини за темою:  Метінвест інвестував 2,2 млрд грн у енергонезалежність: як компанія стала лідером серед українського бізнесу

У нещодавній темі на Twitter технічний директор Pipedream Canon Reeves сказав, що компанія уже залучає будівельників Wendy`s для реалізації унікального проєкту.

Поки що Pipedream Labs не говорить, наскільки Безос зацікавлений інвестувати у будівництво підземного тунелю. Проте The Spoon допускає, що це може бути реальним інтересом для того, хто створив найбільший ринок онлайн-замовлень у США.

Тим паче, що Amazon у період з 2014 по 2020 р. інвестував у інфраструктуру доставки $40 млрд і явно не планує на цьому зупинятися. Крім того, саме Amazon має патент на ідею підземної доставки.

Нагадаємо, Білл Гейтс придбав 3,8% акцій однієї з найбільших пивоварних компаній світу — нідерландської Heineken Holding.

Компанія Білла Гейтса Breakthrough Energy Ventures (BEV) інвестувала в стартап Rumin8, який розробив технологію скорочення викидів метану у тваринництві.

Фонд американського мільярдера Говарда Баффета планує поставити українським фермерам нове обладнання для збору соняшнику.

Фундація американського мільярдера Говарда Баффета працює над технологією розробки дрона, який може розпізнавати, ідентифікувати та наносити на карту наземні міни.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також