Новини / Фінанси     29 грудня 2019 11:49

Мільярд для аграріїв: суд розблокував виплату держдопомог

За позовом Мінекономіки суд розблокував зупинені раніше платежі - 1 млрд гривень на фінансування програм державної підтримки сільського господарства.

Про розблокування платежів повідомив  міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов на своїй сторінці у Фейсбук, назвавши це перемогою.

«Вчора ми писали, як через судовий позов було унеможливлено виплата 1 млрд гривень підтримки аграріям. Міністерство економіки подало касаційний позов 26 грудня. І сьогодні суд прийняв рішення і розблокував платежі. Це на грані неможливого. Тому що кінець року і платежі вже зупинені. Але за півдня, після рішення суду, ми провели 1 млрд платежів. Дякую за спільну роботу Мінекономіки, Мінюсту, Мінфіну, Казначейству, та Національному Банку України», – написав Милованов наприкінці дня 28 грудня.

Нагадаємо, суд заблокував кошти позов до попереднього уряду від ГС «Всеукраїнська аграрна рада».

28 грудня суд розблокував можливість провести виплати за двома державними програмами: «Державна підтримка тваринництва, зберігання та переробки сільськогосподарської продукції, аквакультури (рибництва)» (830 млн гривень) та «Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств» (186 млн гривень).

Читайте: Де взяти 4 млрд на дотації фермерам: Милованов покладається на продаж держземель

Тимофій Милованов запевняє, що й надалі уряд робитиме все можливе для підтримки агросектору.

Загалом у 2019 році аграрії отримають майже 4,4 млрд гривень державної підтримки, повідомляє Мінекономрозвитку.

Як писав раніше Landlord, Всеукраїнська аграрна рада подала позов і виграла в суді справу щодо дотацій, виступивши проти несправедливого їх розподілу. Зокрема, ВАР не задовольняло те, що найбільші компенсації отримало підприємство «Миронівський хлібопродукт» Юрія Косюка.

Читайте також