Новини / Технології     18 жовтня 2019 13:54

Метеостанція, флот дронів, сівалки з ІТ: як Укрлендфармінг впроваджує інновації

Інновації, які впровадила Група компаній «Укрлендфармінг», дозволяють агрохолдингу підвищувати врожайність і заощаджувати при цьому мільйони гривень.

Агрохолдинг «Укрлендфармінг», земельний банк якого становить понад 500 тис. га, має власну команду програмістів і тісно співпрацює з конструкторським бюро Bitrek.

Рішення перейти на кластерну систему дозволило створити масиви культур, які легше обслуговувати й обробляти. У холдингу є своя метеостанція, флот дронів, лабораторія для аналізу ґрунту. Отримувати, аналізувати і контролювати інформацію від кожного кластера допомагають сучасні IT-технології.

Читайте: 360 т на рік: медоварня під Києвом виготовлятиме напій за старовинним рецептом

Один із напрямків, де активно впроваджуються інновації в холдингу «Укрлендфармінг», – це точне землеробство. Мета не тільки збільшити врожайність, а й домогтися більш раціонального використання як потенціалу землі, так і матеріальних ресурсів, – пояснив керівник департаменту агровиробничої діяльності компанії Владислав Тютюнник.

Усі сівалки в компанії почали переобладнувати на систему Precision Planting. А завдяки вбудованим у техніку John Deere технологіям, фахівці отримують аналітику щодо сівалок цього виробника – яка норма, чи є пропуски. Окрему увагу приділяють диференційованому внесенню добрив.

«Стрічкове внесення добрив у 2–4 рази ефективніше, ніж звичне розкидання їх по полю. Завдяки системі GPS ми можемо в наступному році заїхати і посіяти саме в ті рядки, де було внесено добриво. У результаті коренева система розвивається краще, з меншим стресом переносить посушливі періоди», – пояснює Владислав Тютюнник.

Минулого року в компанії також почали практикувати pop-up внесення, тобто поверхневе внесення рідких комплексних добрив на насіння кукурудзи та соняшнику. Така технологія допомагає рослині швидше розвиватися, навіть у прохолодних умовах квітня. Паростки з’являються швидше на 2–3 дні, на тиждень раніше зацвітає кукурудза, і в підсумку при збиранні вона має на 2–3% меншу вологість. До того ж, вдалося отримати на 2–3 ц/га більше соняшнику і до 4 ц/га кукурудзи. Тому з наступного року технологія буде масштабуватися.

Landlord раніше повідомляв про те, хто сьогодні інвестує в агроінновації в Україні.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також