Новини / Технології     07 жовтня 2019 16:45

Діджиталізація: хто сьогодні інвестує в агроінновації в Україні

Замовниками розробок агроінновацій для українських IT-фахівців у 90% випадків виступають іноземні інвестори. Якщо українські агрокомпанії не переглянуть своє ставлення до інновацій, вони будуть приречені на те, щоб постійно наздоганяти іноземних конкурентів у впровадженні нових технологій.

Про це повідомляє Delo.

На тлі загального розвитку українського IT-ринку українські розробники останніми роками все більше звертають увагу на такий популярний напрям, як розроблення аграрних інновацій.

Сьогодні в Україні налічується близько 200 нових агростартапів, і близько 30 із них уже стали успішними компаніями зі своєю базою клієнтів як в Україні, так і за кордоном. Серед них Kray Technologies, GrainTrack, eFarmer, Skok Agro, BIOsens, SmartEP, UAberry, AgroportEx, Tradomatic.

Читайте: Зміни в законодавстві, що вплинули на агробізнес у 2018/2019 МР

При тому, що Україна наразі гостро потребує підвищення ефективності сільського господарства, розроблення інновацій в агросфері в українських програмістів замовляють аж ніяк не українські агрокомпанії, а іноземні інвестори.

«Потужні IT-гравці в Україні не хочуть працювати з вітчизняним аграрним сектором, а більшість дрібніших команд і стартапів намагаються лише відкатати MVP версію продукту (розробка продукту з мінімальним функціоналом, що дозволяє вирішувати проблему) і виходити на закордонні ринки», – розповів Дмитро Софина, засновник IT-компанії Winstars Technology LLC, один із напрямів якої – розробка інновацій для аграрного сектора України.

Дмитро Софина вважає, що більшість українських агрокомпаній ментально не готові самостійно розробляти і впроваджувати нові продукти – їм простіше скористатися готовими рішеннями.

Попри численні декларації про діджиталізацію, українські агрохолдинги, за словами  Дмитра Софини, дуже повільні. І коли у світі сьогодні невпинно вводять штучний інтелект та роботів, українські компанії й досі продовжують впроваджувати GPS-трекери, базові програми обліку, відеомоніторинг, отримання даних від датчиків і, в кращому випадку, електронний документообіг».

«Ось і вся діджиталізація українських аграріїв», – підсумовує Софина.

Його думку поділяє голова правління галузевої асоціації AgTech Ukrainе Юрій Петрук, відзначаючи, що українські компанії сьогодні вкрай мало інвестують у розвиток аграрних технологій. Тому позитивним сигналом для ринку в цьому напрямку стала новина про купівля компанією Syngenta української IT-платформи The Cropio Group.

Юрій Петрук відзначає, що в Україні є всі можливості для перетворення на великий центр аграрних інновацій:

  • розвинуте сільське господарство;
  • висококваліфіковані IT-фахівці;
  • вирощування більшості культур, які котируються на світових біржах (це означає, що інноваційний продукт, який буде розроблений в Україні, буде затребуваний аграріями у всьому світі);
  • низький рівень зарегульованості діяльності наукових і дослідницьких компаній, порівняно з ЄС, США та Австралією.

Landlord раніше повідомляв про те, що завдяки інноваціям прибуток сільгосппідприємств зростає на $50 з 1 га. 

Читайте також