Новини / Овочівництво     04 лютого 2022 14:35

Меліоративні системи в Україні зношені на понад 80% – Лещенко

У 2021 році системи поливу працювали лише на чверті меліорованих сільськогосподарських угідь

В Україні обліковується 5,47 млн га меліорованих земель. Наразі меліоративні системи зношені на понад 80%. Про це розповів міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко під час онлайн-конференції, пише Укрінформ.

За його словами, обладнання цих систем застаріле, внаслідок чого подача води для зрошення потребує велику кількість електроенергії. Це все призводить до дуже низького рівня продуктивності і потребує значних зусиль, щоб транспортувати воду.

Підписуйтеся на LANDLORD у Telegram: тільки найголовніші новини

“Якщо ми зараз не почнемо відновлювати меліорацію, то ми її втратимо назавжди”, – сказав Лещенко.

Міністр нагадав, що у 2021 році робоча група при Мінагрополітики напрацювала концепцію управління та експлуатації меліоративної інфраструктури, яка передбачає, створення національного оператора для управління державними меліоративними системами, розробку дорожньої карти для передачі у концесію деяких об’єктів цих систем, запровадження державної підтримки для аграріїв, що використовують зрошення та інші заходи.

У травня минулого року в Україні створили Державне агентство з меліорації та рибного господарства. Серед основних завдань з відновлення галузі –  зокрема збереження та відтворення родючості ґрунтів, відновлення та збільшення площ зрошуваних земель та дренажних систем.

Крім того, уряд торік виділив 50 млн грн дотацій товаровиробникам, які використовують меліоровані землі.

У січні 2022 року Кабмін схвалив надання державної підтримки сільгоспвиробникам, що використовують техніку вітчизняного виробництва та провадять сільськогосподарську діяльність із застосуванням гідротехнічної меліорації.

Підписуйтеся на LANDLORD у Facebook: тільки найголовніші новини

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також