Новини / Рослинництво     21 лютого 2022 10:10

MAS Seeds планує подвоїти свою частку на ринку насіння України – Сергій Тимошенко

Генеральний директор MAS Seeds Україна вважає, що реалізація плану збільшення бізнесу можливе у п’ятирічній перспективі

MAS Seeds займає частку приблизно у 3% насіннєвого ринку України і у п’ятирічній перспективі планує подвоїти цей показник. Про це заявив Сергій Тимошенко, генеральний директор MAS Seeds Україна на спільному брифінгу із П’єром Флі Сент Марі, генеральним директором MAS Seeds Франція.

У різних країнах компанія має різне портфоліо насіння культур, але в Україні бізнес побудований навколо двох магістральних культур – кукурудзи та соняшника (які є головними і для глобальної MAS Seeds). Наразі українських підрозділ компанії, у відповідь на запит аграріїв, пропонує також і насіння гібридів озимого ріпаку.

«Головними нашими культурами, насіння які ми активно просуваємо на українському ринку, є кукурудза та соняшник. Останнім часом компанія багато уваги приділяє високоолеїновим гібридам соняшника, оскільки на них сформувався стійкий попит і фермери бачать ряд переваг у вирощуванні саме таких гібридів культури. Озимий ріпак я б назвав більше «тактичною» культурою – він у портфоліо з’явився у відповідь на запит ринку. Але серйозних інвестицій у цей напрям, зокрема, у селекцію високоолеїнових гібридів ріпаку ми не плануємо. Також ми не плануємо мати в українському портфоліо MAS Seeds насіння сої. Соя дуже цікава для України, але це сортова культура, це зовсім інша бізнес-модель. Тому ми вважаємо, що доцільно сконцентруватися на кукурудзі і соняшнику і запропонувати аграріям інноваційну генетику та селекцію», – пояснив Сергій Тимошенко.

Він додав, що наразі компанія зосереджена на розвитку виробництва насіння кукурудзи з ФАО 240-330. Відбулося це у відповідь на кліматичні зміни і майже повний перехід фермерів на «помірне» ФАО близько 300. Тому MAS Seeds Україна постійно покращує показники насіння саме у цій групі. По соняшнику зусилля R&D направлені на підвищенні стійкості росли до хвороб, зокрема стійкості до вовчка.

«І як я вже казав, високоолеїнові гібриди будуть у центрі уваги. Як ми вже бачимо, цього року високоолеїновий сегмент соняшника та соняшникової олії додавати, премії за високоолеїновий соняшник вже сягають $35-40/т і не виключено, що вони зростатимуть і надалі», – додав пан Тимошенко.

Також MAS Seeds Україна буде розвивати сервіси для аграріїв – адже точний розрахунок того, чим і коли обробляються рослини, допомагає по справжньому розкрити їх генетику, а завдяки цифровим додаткам можна вчасно отримати інформацію про стан посівів. У компанії вже є такі сервіси Agrostart та Agrotempo, які допоможуть фермерам мати кращі врожаї. І, звісно, велике місце у планах займає розвиток доробки насіння на власному насіннєвому заводі. Тільки за минулий рік MAS Seeds інвестувала у підприємство близько 1 млн євро у т.ч. з урахуванням можливого експорту насіння до ЄС. Як розповів Сергій Тимошенко, наразі завод працює на повну потужність і можливість експорту активно розглядається у компанії.

MAS Seeds Україна – це насіннєвий бізнес-підрозділ компанії MAS Seeds, що налічує 160 співробітників та має власний завод з обробки насіння у Дніпропетровській обл з потужністю виробництва в 1 млн посівних одиниць на рік та реалізує всі напрямки насінництва: селекція та дослідження адаптації гібридів до умов України у власних R&D центрах; виробництво та постачання сільгоспвиробникам гібридного насіння кукурудзи, соняшнику, озимого ріпаку та сортів люцерни; супроводження демо- і товарних посівів клієнтів компанії регіональними представниками; моніторинг та аналіз польових операцій за допомогою агро-цифрового додатку Agrotempo.

Раніше Landlord повідомляв про те, що MAS Seeds за два роки хоче наростити оборот більше ніж на 30 млн євро – П’єр Флі Сент Марі

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Матеріали по темі