Новини    07 травня 2018 13:19

Мартинюк: Скасування «соєвого ПДВ» не вплинуло на площі посівів під цією культурою


Станом на 4 травня 2017 року засіяні соєю площі вже перевищили минулорічні показники. Про це на своїй сторінці у Facebook заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк.

«Сільгосптоваровиробники передають привіт усім, хто лякав галузь різким скороченням посівів сої через скасування експортного ПДВ на цю культуру. Насправді засіяні соєю площі уже перевищили показник минулого року на цю ж дату: посіяно 661,9 тис. га цієї культури проти 636 тис. га на 04.05.2017», – заявив він.

Зі слів Максима Мартинюка, подальший прогноз посіву сої позитивний.

Зрозуміло, що остаточну крапку поставить кінцевий показник (план посіву сої на цю кампанію – понад 1,9 млн га), однак абсолютно нічого не вказує на те, що він може просісти порівняно з минулим роком.

Нагадаємо, Згідно зі змінами до Податкового кодексу, що вступили в силу з 1 січня 2018 року, відшкодування експортного ПДВ для сої буде скасоване з 1 вересня 2018 року по 31 грудня 2021 року, а ріпаку – з 1 січня 2020 року по 31 грудня 2021 року.

Через це, аграрні асоціації та спілки неодноразово вказували на те, що ринок сої буде поступово скорочуватись, що призведе до збитків фермерів.

«Результатом скасування відшкодування ПДВ стане зниження закупівельних цін на олійні культури. Це, в свою чергу, призведе до збитків українських сільгоспвиробників і збільшить прибутки переробних підприємств, що належать великим вітчизняним олігархічним, а також міжнародним транснаціональним корпораціям. Збитки малих та середніх аграріїв сягнуть понад 6,2 млрд грн. Зрештою, аграрії будуть вимушені скорочувати посіви даної культури, від чого постраждає уся вітчизняна аграрна галузь», – заявляють у ГС «Всеукраїнська аграрна рада»

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...