Новини    18 квітня 2018 10:02

Мартинюк: Ризик отримання дотацій неефективними аграріям врегулюють банки


Своєрідним аудитором дотацій аграріям виступатимуть банки через які, у форматі здешевлення позик, проходить значна частина цьогорічної державної підтримки агросектору. Про це заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк на своїй сторінці у Facebook. За його словами, таким чином банки відсіють нежиттєздатні проекти

«У держбюджеті не настільки багато грошей, щоб надавати їх безумовно неефективним отримувачам. Своєрідним аудитором виступатимуть банки, через які проходить значна частина дотацій у форматі здешевлення позик і які відсіють нежиттєздатні проекти», – наголосив він.

Та додав, що показниками ефективності державної підтримки цього року виступить низька факторів.

«Ми заклали низку маркерів, на які хочемо вийти наприкінці року. Зупинення скорочення поголів’я, фізичне збільшення виробництва м’ясомолочної продукції та зростання її якості, дельта збільшення площ під новими садами, збільшення кількості фермерських господарств та створених ними робочих місць – і так по кожній програмі держпідтримки», – каже перший заступник міністра АПК.

Разом з цим, на його думку, державна підтримка аграріїв, навіть тих чий бізнес занепадає повинна залишатись.

«Адже АПК – це не тільки сільськогосподарський бізнес, але й сільські території, стан яких коливається від «поганого» до «дуже поганого», і де проживає третина населення. І це не та ситуація, в яку можна не втручатись в надії, що невидима рука ринку все відрегулює», – каже Мартинюк.

А ось виключення чиновника з ланцюга розподілу грошей державної підтримки, на його думку, не завжди добре.

«Я щиро можу визнати, що програма попереднього року, відома в народі як «квазіакомуляція», не справила позитивного ефекту на галузь, попри те, що була автоматичною та виключала вплив чиновника. Тому в поточному році вона не діє», – додав Максим Мартинюк.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...