Новини / Ринок землі     17 жовтня 2018 18:02

Мартинюк: ОТГ нічого не роблять із с/г землями, які їм передають у власність


З початку процесу передачі сільгоспземель за межами населених пунктів у власність об’єднаних територіальних громад, ОТГ не проведено жодного аукціону щодо продажу права оренди. Про це на своїй сторінці у Facebook заявив перши заступник міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк.

Нагадаємо, як раніше повідомляв LANDLORD, в лютому 2018 року Держгеокадастр розпочав передачу сільгоспземель за межами населених пунктів у власність об’єднаних територіальних громад. Станом на сьогодні із 662 ОТГ, які були утворені до 2018 року, 72% (або 479 ОТГ) уже передано майже 1 млн га землі (938,7 тис. га).

За словами Максима Мартинюка в уряді вирішили проаналізувати, що відбувається з цими землями. Аналізу піддались землі ОТГ, які отримали їх у першу хвилю.

«За цей час ОТГ не проведено жодного аукціону щодо продажу права оренди. При цьому частка вільних до передачі земель складає в середньому 20% від переданих площ і, виходячи із результатів аукціонів Держгеокадастру в відповідних районах, недостачі бажаючих взяти земельні ділянки в користування там немає», – заявив перший заступник міністра.

Та додав, що більшість ОТГ не приймали жодних рішень по розпорядженню переданими їм землями. А одна об’єднана громада взагалі передала 14 ділянок загальною площею 26 га у  безоплатну власність.

«Я не роблю ніяких узагальнюючих висновків (тим більше, що для них ще об’єктивно зарано), але ми продовжуємо моніторинг використання земель ОТГ та готові до втручання в разі зловживань та ухвалення на місцях рішень, які суперечать економічним та соціальним інтересам громад. На останок хочу вкотре зауважити, що рішення Уряду щодо передачі держземель в комунальну власність не лише наділяє ОТГ додатковим потужним ресурсом, але і накладає на них підвищену відповідальність щодо його раціонального використання», – наголосив Максим Мартинюк.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!