Новини / Фінанси     05 листопада 2019 14:42

Маркарова ставить під сумнів держпідтримку фермерів

Міністр фінансів Оксана Маркарова вважає, що оскільки протягом двох останніх років кошти, заплановані в бюджеті на програми підтримки аграріїв, не використовувалися повною мірою, це означає, що ринок їх не потребує.  

Про це повідомляє Економічна правда.

Міністр фінансів вважає агросектор прибутковою галуззю української економіки і заявляє, що, визначаючи інструменти держдопомоги фермерам на наступний рік, уряд орієнтуватиметься на позицію Мінекономіки.

«Аграрний сектор – один із найбільш конкурентних секторів. Він в Україні досить прибутковий, тому тут ще питання, які інструменти допомоги йому потрібні. У цьому питанні будемо орієнтуватися на позицію Мінекономіки та АПК».

За словами Оксани Маркарової, упродовж останніх 2 років навіть половина коштів, передбачених на програми з підтримки сільгоспвиробників, не використовувалася, і в кінці року ці суми перерозподілялися на інші цілі.

Читайте: Ринок землі: чи є ще що продавати селянам? Тіньові схеми привласнення паїв ВІДЕО

За її інформацією, у 2019 році на підтримку АПК було передбачено 6,9 млрд грн, проте до 25 жовтня з них було використано лише 30,8% – 2,1 млрд грн (на компенсації фермерським господарствам – 19% (152,3 млн грн), на підтримку тваринництва – 33,3% (1163,8 млн грн)).

«Неповна вибірка доводить, що це не зовсім відповідальна бюджетна політика – закладати кошти на те, чого, очевидно, ринок не потребує», – заявила Оксана Маркарова.

Водночас міністр відзначила, що надійшло багато скарг на те, що програма компенсації відсотків не передбачала обмеження суми, і таким чином більші агропідприємства отримували більше коштів.

Із того, що сьогодні заплановано в Держбюджеті – 2020 для АПК, Оксана Маркарова відзначила лише 4,4 млрд грн на компенсацію кредитів при купівлі землі.

Наразі у Верховній Раді тривають дискусії щодо пропозиції зберегти в повному обсязі програми держпідтримки сільгоспвиробників. На думку міністра фінансів, після обговорення Мінекономіки з представниками АПК перерозподіл коштів можливий, але в межах передбачених 4,4 млрд грн.

Landlord раніше повідомляв про те, що за словами заступника міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тараса Висоцького, на виплату компенсацій сільгоспвиробникам у Державному бюджеті України на наступний рік буде передбачено 8,48 млрд грн.

Читайте також