Новини    19 лютого 2018 12:58

Малі фермери на сході України отримують системи крапельного зрошення від ФАО


Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) виділяє 50 комплексів крапельного зрошення фермерам в селах Болотене і Орловське в Луганській і Донецькій областях відповідно. Повідомляє прес-служба ФАО. Ці два селища розташовані в межах восьми кілометрів від лінії зіткнення, і обидва села страждають від нестачі води для зрошення.

«Кожен фермер-бенефіціар отримає повний іригаційний комплект, призначений для зрошення присадибних ділянок та садів, разом з великими ємностями для води, крапельними лініями, стрічками, фільтрами, шлангом, насосно-компресорними трубами, розпилювачами і клапанами. Кожен комплект виконаний індивідуально і може бути використаний для різних культур. Потік води можна точно контролювати і направляти до основи рослини, максимізуючи використання води і мінімізуючи її втрати», – йдеться у повідомленні.

За даними організації, минулого року 50 малих агровиробників в селах Кодема і Кримське в Донецькій і Луганській областях вже були забезпечені системами крапельного зрошення та пройшли тренінг по їх використанню. Всі встановлені системи водопостачання успішно працюють.

Зі слів координатор програми ФАО з надзвичайного реагування в Україні Фарруха Тоїрова, в Луганській та Донецькій областях знаходиться близько 2,8 мільйона гектарів сільськогосподарських земель, але іригаційна інфраструктура застаріла і часто не працює.

«Після торішніх поставок ми все більше переконуємося в тому, що крапельне зрошення є не просто додатковим засобом підвищення продуктивності, а одним з найважливіших компонентів модернізації сільськогосподарської практики. Наш досвід показує, що ця технологія може більш ніж подвоїти доходи впродовж першого року належного використання», – наголосив Фаррух Тоїров.

Згідно повідомленню, до кінця весни 2018 року гуманітарна допомога ФАО запланована ще для 5000 домогосподарств, які зазнали значних втрат внаслідок військового конфлікту в цьому регіоні.

За останні два роки ФАО надала підтримку майже 30 000 домогосподарствам в найбільш важкодоступних населених пунктах уздовж лінії зіткнення – шляхом надання сіна, кормів для тварин, птиці та сільськогосподарської техніки. Програма надзвичайної допомоги ФАО на сході України фінансується урядами Канади та Франції, а також власними ресурсами ФАО із загальною метою підвищення продовольчої безпеки більш ніж 45 000 людей, що проживають уздовж лінії розмежування.

 

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...