Новини    19 лютого 2018 12:58

Малі фермери на сході України отримують системи крапельного зрошення від ФАО


Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) виділяє 50 комплексів крапельного зрошення фермерам в селах Болотене і Орловське в Луганській і Донецькій областях відповідно. Повідомляє прес-служба ФАО. Ці два селища розташовані в межах восьми кілометрів від лінії зіткнення, і обидва села страждають від нестачі води для зрошення.

«Кожен фермер-бенефіціар отримає повний іригаційний комплект, призначений для зрошення присадибних ділянок та садів, разом з великими ємностями для води, крапельними лініями, стрічками, фільтрами, шлангом, насосно-компресорними трубами, розпилювачами і клапанами. Кожен комплект виконаний індивідуально і може бути використаний для різних культур. Потік води можна точно контролювати і направляти до основи рослини, максимізуючи використання води і мінімізуючи її втрати», – йдеться у повідомленні.

За даними організації, минулого року 50 малих агровиробників в селах Кодема і Кримське в Донецькій і Луганській областях вже були забезпечені системами крапельного зрошення та пройшли тренінг по їх використанню. Всі встановлені системи водопостачання успішно працюють.

Зі слів координатор програми ФАО з надзвичайного реагування в Україні Фарруха Тоїрова, в Луганській та Донецькій областях знаходиться близько 2,8 мільйона гектарів сільськогосподарських земель, але іригаційна інфраструктура застаріла і часто не працює.

«Після торішніх поставок ми все більше переконуємося в тому, що крапельне зрошення є не просто додатковим засобом підвищення продуктивності, а одним з найважливіших компонентів модернізації сільськогосподарської практики. Наш досвід показує, що ця технологія може більш ніж подвоїти доходи впродовж першого року належного використання», – наголосив Фаррух Тоїров.

Згідно повідомленню, до кінця весни 2018 року гуманітарна допомога ФАО запланована ще для 5000 домогосподарств, які зазнали значних втрат внаслідок військового конфлікту в цьому регіоні.

За останні два роки ФАО надала підтримку майже 30 000 домогосподарствам в найбільш важкодоступних населених пунктах уздовж лінії зіткнення – шляхом надання сіна, кормів для тварин, птиці та сільськогосподарської техніки. Програма надзвичайної допомоги ФАО на сході України фінансується урядами Канади та Франції, а також власними ресурсами ФАО із загальною метою підвищення продовольчої безпеки більш ніж 45 000 людей, що проживають уздовж лінії розмежування.

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...