Новини / Політика     19 січня 2021 10:01

Малайзія позивається проти обмежень щодо пальмової олії у ЄС

Позов до СОТ Малайзія подає проти рішення ЄС відмовитись від виробництва біопалива на основі пальмової олії. Аналогічний позов вже подала Індонезія

Малайзія подає позов проти Європейського союзу і, зокрема, Франції та Литви за відмову від виробництва біопалива на основі пальмової олії. Про це повідомило інформаційне агентство Antara. Малайзія, яка є другим за величиною виробником пальмової олії в світі, назвала директиву ЄС з відновлюваних джерел енергії «дискримінаційною».

При цьому Малайзія виступатиме в СОТ в якості третьої сторони в суперечці про відмову ЄС від пальмової олії. Найбільший у світі виробник продукту – Індонезія – вже звернулась до Світової торгової організації з аналогічним позовом. Індонезія підготувала і подала позов до СОТ проти Європейського Союзу ще у грудні 2019т року через жорсткість обмежень на використання пальмової олії в екологічно чистому паливі.

ЧитайтеНа прийняття яких законопроектів очікують аграрії у 2021 році

За повідомленням Bloomberg, голова наглядової ради міністерства торгівлі Індонезії Індрасарі Вішну Вардхана заявив, що «уряд Індонезії виступив проти припинення використання біопалива з пальмової олії в країнах Євросоюзу».

На його думку, це не тільки вдарить по експорту індонезійського пальмової олії, але і створить поганий імідж для решти продукції з неї в усьому світі. У свою чергу у ЄС заявляють, що введення обмежень пов’язане з побоюваннями, що виробництво продукту призводить до збезлісення великих площ суші.

Заборона на застосування пальмової олії у виробництві біопалива стала одним із заходів у реформі енергетичного ринку для скорочення споживання ресурсів і уповільнення зміни клімату. Нові норми Європарламент схвалив ще в січні 2018 року.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що Бангладеш заявив про намір збільшити імпорт пшениці з України.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також