Новини / Ринок землі     21 січня 2020 08:45

Майже 90 млрд грн заробляють на тіньових землях

На сільськогосподарських землях, не внесених до державного реєстру, в Україні непогано заробляють. За підрахунками Crop Monitoring, щорічно доходи від "тіньових" схем стосовно землі сягають майже 60% видатків держави на освіту.

Про це Crop Monitoring повідомляє на своїй сторінці в соціальній мережі Фейсбук.

Майже кожен десятий гектар в Україні не має державної реєстрації. А відповідно, цих сільськогосподарських земель нібито не існує. Однак, це не заважає на них добре заробляти, повідомляють аналітики.

Читайте: Українська земля коштуватиме $5,5 тис. за гектар – Дмитро Ливч 

«EOS Crop Monitoring оцінив, скільки торік заробили на незареєстрованих полях. Прогнозована сума — 88,5 мільярда гривень. А це — 60% цьогорічних видатків на освіту в Україні», – сказано в інформації, розміщений у Фейсбуку.

Аналітики додають графік, в якому детально розписують, які саме культури вирощувалися на «тіньових» земельних ділянках. Звичайно ж, із цих урожаїв із незареєстрованих земельних ділянок держбюджет не отримав ніяких податків.

Експерти сказують на інструмент, який допомагав викрити «тіньові» схеми з землею. Це сервіс eos.com/cropmap.

Landlord раніше повідомляв, що за твердженнями Миколи Сольського, завдяки сірим схемам 1,1 млн гектарів сільгоспземель вже продано, попри існування мораторію.

Читайте також