Новини    20 листопада 2023 14:45

Литва використовуватиме штрафи за недотримання санкцій для допомоги Україні


У Литві перераховуватимуть до Фонду розвитку співробітництва штрафи, отримані за недотримання міжнародних та національних санкцій. Кошти використовуватимуть для відновлення України.

Як пише LRT, поправку у законі підтримали 99 депутатів литовського Сейму. Жоден не виступив проти та не утримався щодо змін закону про співробітництво та гуманітарну допомогу. Відповідно кошти від штрафів і конфіскованого майна, у разі недотримання міжнародних або національних санкцій, будуть перераховуватися до фонду.

Усі кошти будуть використовуватися виключно з метою відбудовою та відновленням України внаслідок російської агресії.

Ця поправка діятиме до січня 2034 року.

“У такий спосіб мета полягає в тому, щоб Литва спільно сприяла відбудові України та продемонструвала рішучу позицію щодо надання підтримки Україні перед обличчям російської агресії”, – прокоментувала заступниця міністра закордонних справ Йовіта Нелюпшєне, представляючи проєкт у Сеймі.

Литва вирішила самостійно вживати подібні заходи, не чекаючи рішень ЄС чи на міжнародному рівні.

Нагадаємо, у Клайпедському порту (Литва) завершили останній етап реконструкції причалів для завантаження сільськогосподарської продукції.

Kormotech, український виробник кормів для котів та собак, витратить понад 60 млн євро у розширення виробництва продукції у Литві. Планується побудувати чотири черги виробництва.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...