Новини / Технології     12 вересня 2023 15:58

Львівські розробники створили універсальний електротрактор для фермерів

Електротрактор “Колос” має потужність 24 к.с., об’єм АКБ 21,5-25,6 кВт*год, інвертор -220 в – 2,7 кВт, сонячну панель 340 Вт, ВВп- 540 обертів, троьохточкове кріплення.

Український айтівець зі Львова Василь Летнянчин, разом зі своїм батьком та дядьком розробили електротрактор. Проєкт виявився досить вдалим: електротрактори вже добре зарекомендували себе серед українських фермерів, повідомляє SEEDS.

Василь закінчив Національний університет “Львівська політехніка” за фахом програмне забезпечення. Ще зі студентських років в нього була мрія – електрифікація транспорту, повністю незалежного від палива та мастильних матеріалів та їх закупівлі за кордоном, в тому числі у країни-агресора.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Все почалось із забавки для сина. Вирішив зробити йому машинку на електриці. Розібрались, як все працює, що необхідно врахувати при виробництві вже справжнього авто. Батько зробив механічну частину, сам займався електричною, допоміг і дядько, який все життя працював токарем на Дрогобицькому заводі автокранів, – розповів винахідник.

Читайте також: Як обрати мінітрактор для сільськогосподарської діяльності

Зауважується, що електротрактор “Колос” має потужність 24 к.с., об’єм АКБ 21,5-25,6 кВт*год, інвертор -220 в – 2,7 кВт, сонячну панель 340 Вт, ВВп- 540 обертів, троьохточкове кріплення.

З його допомогою можна косити траву, садити картоплю, орати, боронувати та виконувати інші посадкові роботи. За допомогою насадок його можна використовувати як дрібноподрібнювач та електропилу.

Окрім цього, під час блекауту трактор може слугувати пересувною електростанцією, яка здатна живити цілий будинок. Він має розетку, до якої можна під’єднати як побутові прилади, так і необхідне аграріям обладнання – таке як, наприклад, косарка чи електрополив та інше.

У розробника виникла ідея виробництва тракторів для українського споживача. Зараз це завод із дрібносерійного виробництва техніки. А в планах – виробництво більш потужних машин на 50 к.с. із більш місткою батареєю.

Зазначається, що зараз електротрактор коштує дорожче за трактор на паливі, але при постійному використані такий трактор окупається за два роки.

Нагадаємо, на Харківщині, у Балаклійській ТГ СТОВ “Річленд Інвест” не має можливості повністю використовувати сільгоспугіддя через засміченість боєприпасами.

ТОВ “Завод Кобзаренка” представив нову модель розкидача органічних добрив РОД-12 вантажопідйомністю 14 тонн.

Раніше “Завод Кобзаренка” презентував новинку — напівпричіп-цистерну об’ємом 95 м3 для зберігання рідких органічних добрив.

Компанія Pöttinger завезла в Україну першу модель стрічкового валкувача Mergento VT 9220. На сьогодні лінійка валкувачів цього типу складається з однієї моделі.

Перший серійний системний трактор NEXAT на колесах в Україну доставили в квітні 2023 року. Це перша серійна машина на колесах, яка є в Україні і придбало її агропідприємство “Кищенці”. Ця машина має технічні параметри точно такі, як і гусеничні системні трактори — все беззмінно, але вона на колесах.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також