Новини / Трейдинг     28 листопада 2019 10:10

АМПУ вп’ятеро обіцяє знизити тарифи на перепустки в порти

Нижчі тарифи та єдині правила перепусток у порти обіцяє з 1 січня 2020 року Адміністрація морських портів України.

Про це повідомляє Аgronews.

Запровадити єдині правила для формування тарифів на перепустки в усі морські порти країни. Такі наміри має Адміністрація морських портів України. Зміни обіцяють уже з нового року.

«З наступного року у більшості портів тарифи буде зменшено: у деяких випадках вп’ятеро», – обіцяє Райвіс Вецкаганс, керівник АМПУ. Він додає: якщо нинішня вартість перепусток, нижча від запропонованих майбутніх граничних тарифів, вона збільшуватися не буде.

Отже, з 1 січня 2020 року морські агенти матимуть змогу обирати: оформляти з Адміністрацією морських портів України договір приєднання (який передбачатиме надання повного комплексу послуг, включно з адмініструванням портових зборів та інших супутніх послуг із боку АМПУ), або ж укласти двосторонній господарський договір виключно з оплати портових зборів та спеціалізованої послуги.

Редакції договорів обіцяють найближчим часом оприлюднити на сайті АМПУ у розділі «Морські агенти».

Читайте: Тарифи на вантажні перевезення УЗ проіндексовано на 14,2 %

«Ще однією приємною для морського співтовариства новиною стане зниження вартості перепусток на територію портів. Адміністрація морських портів України з 1 січня 2020 року впроваджує нову систему розрахунку цих вільних тарифів, яка включає у собівартість перепусток лише витрати, пов’язані з процесом їх виготовлення, належним чином розподілені непрямі витрати та норматив рентабельності. Це дозволить знизити вартість перепусток у порти у 2-5 разів. Наприклад, отримання постійної перепустки для вантажного автомобіля на територію Одеського та Білгород-Дністровського портів стане дешевше у 3,5 рази, у Миколаївський – у 2 рази, у Чорноморськ – у 1,5 рази», – обіцяє керівник АМПУ.

Розробляючи додаткову редакцію угоди з морськими агентами,  адміністрація АМПУ врахувала як пропозиції громадськості, так і зауваження Антимонопольного комітету України, повідомляє пресслужба АМПУ.

Landlord раніше повідомляв, що відвантаження зернових через морські порти України скоротилися вдвічі.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також