Залізничні перевезення зерна на експорт у вересні скоротилися майже на 15% — Укрзалізниця
За даними УЗ, у вересні 2025 року обсяги вивезення зернових знизилися як у порівнянні з серпнем, так і з аналогічним періодом минулого року.

АТ «Укрзалізниця» повідомила про суттєве скорочення обсягів перевезення зернових вантажів у вересні. Найбільше падіння зафіксоване у напрямку експорту — майже на 15% у порівнянні з попереднім місяцем.
Про це повідомив заступник директора департаменту технології перевезень та комерційної роботи АТ «Укрзалізниця» Валерій Ткачов у своєму Telegram-каналі.
За оперативними даними компанії, загальні обсяги перевезень зернових у вересні склали 674,7 тис. т. Це на 44,6 тис. т, або на 6,2% менше, ніж у серпні 2025 року.
У порівнянні з серпнем минулого року перевезення знизилися ще відчутніше — на 89,3 тис. т, або на 11,7%.
Найбільше падіння стосується експорту. Так, за вересень на експорт було відправлено 567,8 тис. т зернових, що на 99 тис. т, або на 14,8% менше, ніж у серпні цього року. Якщо ж порівняти з вереснем 2024 року, то експортні перевезення скоротилися на 50 тис. т, або на 8%.
Зниження обсягів залізничних перевезень зерна може бути пов’язане як із сезонними факторами, так і з проблемами логістики, включно з обмеженнями на прикордонних переходах. Водночас у компанії наголошують, що оперативно відстежують динаміку і працюють над підвищенням ефективності перевезень.
Нагадаємо, що в серпні обсяги перевезень зернових вантажів залізницею в напрямку портів демонструють різке зростання.