Новини / Думки     02 жовтня 2019 13:16

Ліна Суслова: Люди не народжуються вже з досвідом, він набувається поступово

Одним із провідних підприємств Одеської області — «АГРО-ДІС» керує досвідчена жінка, директор з виробництва Ліна Суслова. Її не лякає шалений ритм аграрного життя, вона впевнено приймає рішення як на підприємстві, так і в сім’ї. Її мета — не зупинятися ані на мить, працювати, навчатися новому, щоб допомагати рідним. І все це у неї виходить, адже вона справді любить свою справу!

Landlord разом із компанією «Сингента» підготував медійний проєкт «Я Берегиня». Надихаючі історії жінок і в полі, і в долі, що розповідає про жінок в агрогосподарствах, які досягли висот на різних посадах.

У «АГРО-ДІС» вирощують зернові та олійні культури на площі 6500 га. Бути директором з виробництва у господарстві з великою кількістю працівників, більшість з яких чоловіки, для жінки, звісно, непросто. Проте Ліні Сусловій це вдається.

Про покликання

Ліна Суслова росла в робочій сім’ї, у Тарутинському районі Одеської області. Батько працював трактористом і комбайнером, і з ним дівчинка була всюди: у тракторі, у комбайні, у полі. Після школи навчалася в Ананьївському технікумі. Приїжджаючи на літо до рідного села, йшла в колгосп працювати: місяць — у бухгалтерії, місяць — обліковцем, місяць — касиром.

«Я вважаю, то був переломний період. Тоді мені й сподобався ритм аграрного життя», — розмірковує Ліна Суслова.

Після технікуму спочатку працювала у статистиці, потім — керівником управління сільського господарства, і там відчула, що ця сфера їй близька до душі.

Читайте: Ліна Суслова: опанувала МТЗ 1221 та здобула повагу підлеглих ВІДЕО

Коли Ліні Сусловій запропонували очолити господарство «АГРО-ДІС», вона дуже вагалася: «…адже ніколи сама не сіяла і не збирала врожай…» Та власник господарства її переконав: «Нічого, у тебе є потенціал, тобі це подобається. Тому в тебе все вийде».

«І я стала сильною людиною, бо завжди ставала сильнішою завдяки таким непростим ситуаціям, які траплялися в житті», — говорить пані Ліна.

Про досвід

Ліна Суслова розповіла: бувають моменти, коли важко, та доводиться це проходити й рухатися далі. Потрібна велика витримка, у сільському господарстві треба мати терпіння й по-справжньому любити свою справу.

«У мене працює велика кількість людей, і я не можу всіх гладити по голівці. Однак, навіть коли когось і насварю, мені нескладно підійти і вибачитися», — ділиться пані Ліна.

Траплялися моменти, коли її не сприймали як жінку-керівника. Мовляв, вона не зможе тут впоратися… Це виявлялося не в якихось критичних розмовах, а в певному скептичному ставленні, пояснює вона.

«Утім, я їм показала, хто я така, з першого разу, коли прийшла працювати до господарства. Мені зателефонували з поля: не можна культивувати, бо мокро. Я виїжджаю на поле, а там стоїть трактор МТЗ 1221. Я в такій машині навіть в кабіні ніколи не сиділа. Тому кажу трактористові: «Покажи мені, як тут перемикаються передачі». Потім взяла і зробила чотири обороти туди-сюди. Після цього механізатори мовчки сіли у трактори та поїхали культивувати. Відтоді всі зрозуміли, що Ліна Іванівна може сісти та поїхати!»

Нагадаємо, що у проєкті «Я Берегиня». Надихаючі історії жінок і в полі, і в долі Landlord розповідає відверті історії про жінок в агросекторі, які досягають успіхів у цій нелегкій праці, але вона того варта! Сильні та ніжні — вони серед нас.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також