Новини / Технології     24 січня 2023 19:14

Лактоферментація овочів: техніка, яка повертається в моду в умовах енергетичної кризи

Лактоферментація овочів може стати ще одним виходом для багатьох виробників, які зіштовхуються з надлишком продукції

Лактоферментація — це стародавня техніка консервування їжі, яка повертається в моду в нинішньому контексті енергетичної кризи. Цей процес, заснований на воді та солі, не потребує варіння чи охолодження, і він може допомогти зберегти капусту, моркву чи чорну редьку, зокрема, протягом кількох місяців. Це також сприяє диверсифікації нашого раціону завдяки створенню нових смаків і сприяє розподіленому споживанню овочів протягом сезону, повідомляє Freshplaza.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Ще у жовтні 2019 року Vegepolys Valley у Франції запустила проєкт FLEGME при науковій координації INRAE, щоб структурувати базу знань про ферментовані овочі, їх ферментативні екосистеми, збереження, харчову цінність та кулінарне використання. Ця ініціатива профінансована на 165 тис. євро.

FLEGME — це експериментальний і дослідницький проєкт. Завдяки різним конференціям дослідники зрозуміли, що не було жодних реальних досліджень чи навіть конкретних правил щодо ферментованих овочів. Під час написання проєкту ми не знали, що відбувається із задіяними екосистемами, тому нам довелося вивчити цю тему, особливо щодо аспекту здоров’я, — зазначив інженер з Vegepolys Valley, який відповідає за проєкт FLEGME, Солен Лериссі.

Нині у Vegepolys Valley вважають, що лактоферментація овочів може стати ще одним виходом для багатьох виробників, які зіштовхуються з надлишком продукції, зі значною перевагою, яка полягає в “можливості ферментувати різні овочі”.

Нагадаємо, виробники заморожених овочів, фруктів та ягід зіткнулися з багатьма проблемами через постійні відключення електроенергії. Тому, щоб зберегти продукцію, яка орієнтована на експорт, виробники закуповують генератори, або ж вивозять її на зберігання до країн ЄС.

Від початку війни спостерігається великий попит на заморожені овочі — помиті, нарізані шматочками та готові до швидкого вживання.

На європейському ринку заморозки збільшений попит на нішеві ягоди та фрукти. Українським виробникам радять звернути увагу на сливу, порічку, ожину, журавлину та обліпиху.

До війни Україна входила до числа основних іноземних постачальників заморожених фруктів на ринок Європейського Союзу.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також