НовиниТехнології

Китай вироблятиме авіаційне біопальне з харчової олії

Виробники біопального в Китаї планують інвестувати понад $1 млрд у заводи з переробки відпрацьованої кулінарної олії в стійке авіаційне пальне (SAF) для експорту та задоволення внутрішнього попиту, передає Oils & Fats International’s.

Китай споживає близько 11% світового авіаційного пального і має намір збільшити використання SAF до 2030 року.

Тому китайські компанії з виробництва біопальне планують запустити заводи протягом наступних 18 місяців, щоб виробляти в цілому понад 1 млн т SAF на рік. Цей обсяг буде еквівалентний 2,5% нинішньої річної потреби Китаю в авіаційному пальному.

Після того, як проєкти введуть в експлуатацію, вони використовуватимуть запаси сировини для відпрацьованої кулінарної олії (UCO), яку зараз експортує Китай. Минулого року КНР експортував рекордні 2,05 млн т UCO, в основному до США та Сінгапуру, а також постачав сировину для заводів з переробки біопальне, таких як фінська компанія Neste.

Ми ведемо обговорення з авіакомпаніями та великими нафтовими компаніями щодо першого експорту та запропонували китайському уряду оголосити чітку ціль SAF, — зазначив Ісон Чен, віце-президент Tianzhou New Energy, яка будує завод для випуску 200 тис. т SAF у південно-західній провінції Сичуань.

Наразі Китай виробляє менше ніж 100 тис. т SAF.

Глобальне споживання SAF 2023 року становило 450-500 тис. т — це лише 0,1% від загального споживання авіаційного пальне згідно з даними Міжнародної асоціації повітряного транспорту (IATA).

Нагадаємо, гігант агробізнесу Cargill Inc. має намір придбати заводи та сховища у найбільшого виробника біодизеля Granol Industria Comercio e Exportacao SA у Бразилії, щоб розширити виробництво та переробку сої, повідомляє Bloomberg.

Партнерство між виробниками молока з Мічигану та канадським лікеро-горілчаним заводом планує виробляти 2,2 мільйона галонів етанолу для використання в автомобілях і вантажівках до 2025 року. Біопальне розробили власники молочних ферм зі штату Мічиган.

Біоетанольний завод у Луцьку збільшив свої потужності та збудував ще одну лінію переробки зернових культур.

У Біоенергетичній асоціації вважають, що Україна здатна повністю замістити імпортований природний газ на власний біометан до 2030 року.

Наприкінці 2023 року розпочнеться будівництво першого сучасного біоетанольного заводу в Одеській області. Його будуватимуть для енергетичної компанії “Газтранзит”. Орієнтовна сума інвестицій у проєкт становить 30-35 млн євро. Згодом планується будівництво ще трьох у різних регіонах України, зокрема на Львівщині, розповів керівник компанії “АБ АГРО ПРОДЖЕКТ ГРУП” Олександр Бататін.

МХП планує будівництво другої черги біогазової електростанції потужністю 12 МВт в Ладижині як заводу з виробництва біометану для потреб компанії.

Біометан – це ринковий продукт, який не прив’язаний до чийогось настрою, корупційної складової чи курсу валюти. Тож його виробництво є досить привабливим,  проте ризики воєнного стану, проблеми з кредитуванням та відсутністю державної підтримки зупиняють серйозних інвесторів від вкладання у цю галузь.

Анна Лиса

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку