Новини / Трейдинг     12 квітня 2021 14:01

Квітневий звіт USDA став приємним сюрпризом для продавців пшениці

Департамент сільського господарства США переглянув у бік зменшення кінцеві запаси зерна на глобальному ринку. Прогноз експорту кукурудзи з України зменшений на 1 млн т

Квітневий звіт USDA став певною несподіванкою для експертів зернового ринку і біржових брокерів. Американський мінсільгосп вже третій місяць поспіль знижує прогноз кінцевих запасів пшениці на глобальному ринку, але квітневий звіт перевищив прогнози ринку.

Так, експерти USDA цього разу знизили прогноз запасів на кінець поточного маркетингового року до 295,52 млн тонн, що на 5,67 млн тонн менше березневий оцінок і одразу на 6,07 млн тонн менше прогнозних цифр, які були озвучені аналітиками напередодні виходу звіту.

При цьому оцінки поставок пшениці на світовому ринку були переглянуті на 0,5 млн тонн у бік зменшення – до 1,076 млрд тонн, а обсяг світового споживання, навпаки, збільшений на 5,1 млн тонн (до  781 млн тонн). Головним чином, зростання відбудеться завдяки імпорту КНР, де внутрішні ціни на кукурудзу залишаються вищими за пшеничні. Це призведе до рекордного кормового споживання пшениці у Китаї у розмірі 40 млн тонн.

ЧитайтеГлобальний індекс продовольчих цін зростає 10 місяців поспіль

А ось для ринку кукурудзи особливих новин квітневий звіт на приніс. Очікується, що виробництво у 2020/2021 маркетинговому році буде на рівні трохи більшим за 1,137 млрд тонн, а світові кінцеві запаси – на 4 млн тонн меншими, ніж прогнозувалось у березні (на рівні 283,85 млн тонн). Головні зміни у оцінках USDA відбулися у розмірі очікуваного експорт кукурудзи з України – він зменшений на 1 млн тонн (до 23 млн тонн). Втім, особливого значення перегляд оцінки не має – адже станом на 12 квітня Україна експортувала 17,3 млн тонн кукурудзи. Цифра у 24 млн тонн була взята USDA після підписання меморандуму, який уклали зернотрейдери і мінекономіки України і такий обсяг пропозиції на українському ринку є у наявності. Але наразі вже зрозуміло, що досягти вказаного показника навряд чи вдасться – попит на кукурудзу на світовому ринку залишається слабким через високі ціни на цей вид фуражного зерна.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що Corteva виділила грант на продовольчу підтримку самотніх літніх людей.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також