Новини / Рослинництво     05 липня 2019 11:06

Кукурудзяний стебловий метелик: на масову загрозу очікують уже за 10 днів  

Через сумарно високу температуру повітря на посівах кукурудзи виявлено розвиток нового покоління кукурудзяного стеблового метелика. Через 10–12 днів очікується масове відродження гусениць цього шкідника, внаслідок дії якого втрати врожаю можуть сягати 8–15 ц/га.

Про це повідомляє на своїй сторінці у Фейсбук Сингента Україна.

В Україні на Правобережжі в західних і центральних областях, а також у районах Лісостепу і Полісся на Лівобережжі виявлено перші яйцекладки першої генерації кукурудзяного стеблового метелика. Також спостерігається інтенсивний літ і спаровування метеликів.

Читайте: Техніка повинна бути сучасною: Євген Вайн про основні принципи в агробізнесі

З огляду на це, масового відкладання яєць та початку відродження личинок (гусениць) із перших яйцекладок очікують через 5–7 днів. Через 10–12 днів прогнозують масове відродження гусениць, що створить значну загрозу для посівів кукурудзи.

Цей шкідник завдає великих збитків виробникам кукурудзи, оскільки навіть при порівняно невисокому ступені заселення (30–50 % рослин) – без обробки ЗЗР – втрати врожаю можуть становити 8–15 ц/га.

Щоб запобігти значним пошкодженням кукурудзи, фахівці радять обробляти посіви інсектицидом у період між масовою яйцекладкою і початком відродження личинок шкідника.

Landlord раніше повідомляв про те, що суха та спекотна погода, яка утримувалася в Україні в другій декаді червня, призвела до виснаження рослин на полях і сприяла поширенню шкідників.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також