Новини    02 травня 2024 10:35

Кукурудза стала лідером в експорті з України


У квітні цього року Україна відправила на експорт товари на суму $3,355 мільярда, загальним об’ємом 13,13 мільйона тонн. Найбільший обсяг і виторг принесла кукурудза.

Цю інформацію опублікував у Facebook заступник міністра економіки та торговий представник України, Тарас Качка.

Він вказав, що експорт був найбільшим з часу початку масштабної агресії у лютому 2022 року, де показник склав 12,8 мільйона тонн. У фінансовому виразі, хоча експорт і є меншим порівняно з довоєнним періодом, він стабільно перевищує $3 мільярди з початку року.

Тарас Качка деталізував, що основний приріст експорту зумовлено збільшенням постачань кукурудзи — до 4,1 мільйона тонн, що вдвічі більше порівняно з березнем. Великі обсяги також мали експорти руди (3,4 млн т) і пшениці (1,9 млн т).

Серед лідерів за виторг були кукурудза — $645 млн, олія — $490 млн, пшениця — $319 млн, руда — $265 млн, шрот — $109 млн, куряче м’ясо — $79 млн, цукор — $57 млн, ріпак — $53 млн, а також металургійні напівфабрикати та прокат — $67 млн і $64 млн відповідно.

За словами Качки, цікаво також подивитися на продукцію, яка йде за межами топ-10, оскільки тут знаходяться товари з вищою доданою вартістю, такі як соя, труби, меблі, ізольовані проводи, лісоматеріали, ячмінь, соєвий шрот, соєва олія, чавун, печиво, медичні засоби, фанера, мед, соки, цукерки, шоколад, столярні вироби, колісні пари, електроенергія та гарячекатані прутки.

Транспортування морем зросло на 14,5% і досягло 9,6 мільйона тонн. Залізничний транспорт залишається стабільним — 2,6 мільйона тонн, а автотранспортне перевезення злегка зросло на 3,8% до 806 тисяч тонн.

Географічно, основним напрямком експорту була ЄС, куди було відправлено товарів на суму $1,8 мільярда, особливо до таких країн, як Польща, Іспанія, Нідерланди, та Німеччина. За межами ЄС, найбільший обсяг експорту припав на Китай, Туреччину, Єгипет та Індію.

Новини за темою:  Спекотно вдень, але морозно вночі: яка погода чекає українців 29 квітня

Тарас Качка також відзначив, що в квітні імпорт склав $5,55 млрд, з основними статтями імпорту нафтопродукти, автомобілі, медичні препарати, засоби захисту рослин та БПЛА, що необхідні для економіки та фронту.

Нагадаємо, на ринку відзначають зростання ціни на українську кукурудзу, повідомляють аналітики Spike Brokers. Один з основних ринків збуту для України — Північна Африка, в очікуванні відвантажень та пропозицій з Аргентини, які будуть активнішими з початку травня.

Наразі немає офіційних даних, скільки Україна зможе експортувати до ЄС кукурудзи і не потрапити під квотування. У Мінагрополітики виданню Latifundist.com назвали цифру у 11,2 млн т. Аналітики Barva Invest теж говорять, що річна квота на кукурудзу може бути у межах 11,2 млн т.

Європейська комісія планує розробити проєкт постанови, який передбачатиме продовження безмитного режиму для експорту з України до середини 2025 року. Проте, польська пропозиція щодо відновлення тарифних квот на агропродукцію була відхилена, і розглядається можливість введення системи ліцензування.

Україна розглядає можливість припинення надання субсидій у сфері сільського господарства в обмін на послаблення вимог, що встановлені Європейським зеленим курсом, під час переговорів щодо вступу до Європейського Союзу. Про це розповів український чиновник, виступаючи у ролі джерела агентству Reuters, підкресливши при цьому конфіденційність своїх висловлювань.

Європейська комісія (ЄК) висуває пропозицію на продовження та оновлення угоди про автомобільні перевезення з Україною. За даними ЄК, запропоновані зміни сприятимуть покращенню практичної реалізації угоди, зберігаючи її цілі та обсяг.

В Аргентині рідкісна чума листоїда скоротила очікуваний урожай кукурудзи на 2023/2024 роки приблизно на 1,3 мільярда доларів, зазначив директор з економічних досліджень на зерновій біржі Росаріо, після того, як ця хвороба різко знизила прогнози врожаю, передає Reuters.

Новини за темою:  Бізнес просить відтермінувати єврорегламенти REACH та CLP: чому компанії не готові до нових вимог

Європейська Рада висунула пропозицію щодо розширення пропускної здатності “шляхів солідарності” для експорту українського зерна.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...