Новини / Ринок землі     16 жовтня 2018 14:03

Кубів: потрібно врегулювати права власності півмільйона га земель для фермерів


Міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів закликав комітети Верховної Ради розгялнути законопроект №8236 «Про передачу права власності фермерським господарствам на земельні ділянки, надані засновникам таких господарств у постійне користування, довічне успадковуване володіння для створення та/або ведення фермерського господарства (селянського (фермерського) господарства)». Про це інформує пре-служба МЕРТу.

У міністерстві кажуть, що документ дасть змогу оформити спадщину на 500 тисяч га фермерських земель.

«Степан Кубів закликає комітети Верховної Ради невідкладно розглянути урядовий законопроект №8236, який підтримала Антирейдерська комісія, бо він дозволить врегулювати механізми оформлення спадщини на 500 000 га земель фермерів та запобігти їх рейдерському захопленню», – повідомили в міністерстві.

Нагадаємо, як раніше повідомляв LANDLORD, цей законопроект передає у власність фермерам землі, наданні у 90-х роках  в постійне користування.

Питання права власності таких земель не вирішувалось чверть століття, про це заявив почесний президент Асоціації фермерів і приватних землевласників України Іван Томич. На його думку, у Верховній Раді України є достатньо голосів для прийняття цього законопроекту.

«Питання передачі землі фермерам не наважувався майже чверть століття. Їх фактично обманювали. Закон 1995 року «Про фермерських господарствах» давав в довічне успадковане володіння землю з передачею її в приватну власність через 6 років. Потім були внесені зміни з відміною довічного володіння і цієї норми. У 2001 році право постійного користування ліквідували», — наголосив він

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!