Новини / Тваринництво     26 лютого 2020 10:47

Через коронавірус в Китаї заборонили вирощувати диких тварин

Дикобрази, панголіни, цивети – епідемія коронавірусу виявляє широкі масштаби таємного використання в сільському господарстві Китаю диких, часом надзвичайно рідкісних, тварин.

Про це розповідає The Guardian.

20 000 ферм, які вирощують тварин дикої природи, включаючи павичів, котів-циветів, дикобразів, страусів, диких гусей та кабанів, були закриті по всьому Китаю внаслідок коронавірусу.

Декілька тижнів тому урядові установи ще заохочували місцевих аграріїв “збагатити” сільське господарство вирощуванням тварин із дикої природи.

Але, як вважається, спалах Covid-19, який в даний час призвів до загибелі 2666 людей та понад 77 700 інфікував, сприяв переосмисленню владою використання дикої природи.

У кінці січня Китай видав тимчасову заборону на торгівлю дикими тваринами, щоб стримувати розповсюдження вірусу, і на початку лютого розпочав широкомасштабну кампанію боротьби з племінними господарствами.

Законодавці країни зараз поспішають внести зміни до закону про захист дикої природи та, можливо, вилучити норми, що дозволяли використання дикої природи в їжу й для традиційної китайської медицини.

Чинна редакція закону є проблематичною для охорони природи, оскільки вона зосереджена на використанні дикої природи, а не на їх захисті.

“Епідемія коронавірусу швидко підштовхує Китай до переоцінки його відносин з дикою природою”, – говорить Стів Блейк, представник WildAid в Пекіні.

“Від масштабу племінних господарств, що вирощують диких тварин, існує високий рівень ризику як для здоров’я людей, так і для впливу на популяції цих тварин у дикій природі”.

Читайте: Український агроекспорт не постраждає через епідемію коронавірусу в Китаї – Милованов

Національний народний конгрес у понеділок оприлюднив нові заходи, що обмежують торгівлю дикими тваринами, забороняючи споживання їхнього м’яса та продаж на стихійних ринках.

Це тимчасові заходи, що діятимуть до прийняття нової редакції Закону про охорону дикої природи на території КНР. Проте обмеження не торкнулися ферм, що займаються розведенням тварин для традиційної китайської медицини, виготовлення хутра та шкіри, не сталося й повної заборони стихійних ринків, що сприяють браконьєрству, яке знижує багато рідкісних тварин, зокрема, тигрів та панголінів.

Протягом останніх кількох років керівництво Китаю просувало думку про те, що “одомашнення дикої природи” має стати ключовою складовою сільського господарства, розвитку екотуризму та подолання бідності.

У звіті Китайської академії інженерії за 2017 рік стосовно розвитку галузі тваринництва дику природу віднесли до галузі сільського господарства й влили в різні заходи щодо “одомашнення” диких тварин 520 мільярдів юанів.

За кілька тижнів до спалаху Державна адміністрація лісового та пасовищного господарства Китаю (SFGA) все ще активно заохочувала громадян «залучатись до розмноження тварин із дикої природи, наприклад, кішок-цивет. Хоча відомо, що ці рідкісні в світі тварини можуть переносити вірусні хвороби, подібні до Covid-19.

На це звернув увагу Джинфенг Чжоу, генеральний секретар Китайського фонду збереження біорізноманіття та зеленого розвитку (CBCGDF).

На державному телебаченні популярний серіал “Секрети збагачення”, який вийшов у ефір з 2001 року, часто рекламує розмноження в неволі таких  рідкісних тварин, як бамбукові щури, змії, жаби, дикобрази та білки.

Але мало що було відомо про масштаби індустрії ферм дикої природи до спалаху коронавірусу, а ліцензування в основному регулювалося провінційними та місцевими бюро лісових господарств, які не надають повної інформації про селекційні операції.

У доповіді державного інформаційного агентства Сіньхуа від 17 лютого було вказано, що з 2005 по 2013 рік лісогосподарська адміністрація видала 3725 ліцензій на розведення та експлуатацію диких тварин на національному рівні.

Але з моменту спалаху принаймні 19000 фермерських господарств по всій країні були закриті, в тому числі близько 4600 в провінції Цзілінь – основного центру традиційної китайської медицини.

У провінції Хунань було заборонено близько 3900 аграрних операцій, 2 900 – в провінції Сичуань, 2300 – у Юньнані, 2000 – в Ляонін і 1000 – у Шеньсі.

Існує мало інформації про тварин, які вирощуються в Китаї, але місцева преса згадує кішок-цивет, бамбукових щурів, страусів, диких кабанів, лисиць, страусів, блакитних павичів, індиків, перепелів, цесарок, диких гусей, качок крижнів, гусей-червонобривців, голубів та фазанів.

Також у звітах немає детальної інформації про закриття ферм та подальшу долю тварин із цих ферм. Хоча Блейк заявив, що не припускає того, що аграрії повбивають тварин, аби отримати компенсацію.

Чен Гонг, фермерка в Люяні, Хунань, що вирощує павичів заявила, що стурбована своїми втратами й хвилюється, чи отримає компенсацію після того, як її діяльність була припинена 24 січня.

“Нам зараз заборонено продавати тварин, перевозити їх або підпускати когось близько до них, і нам доведеться санітарно обробляти об’єкти один раз на день”, – сказала Чен.

“Зазвичай у цю пору року наша ферма була переповнена клієнтами та відвідувачами. Ми ще не отримали повідомлення про те, що робити, і павичами”.

“Ми дуже стурбовані майбутнім ферми”, – додала вона.

“Закриття призвело до втрати продажів на 400 000–500 000 юанів, і якщо вони вирішать заборонити вирощувати павичів і надалі, ми втратимо ще більше, принаймні мільйон юанів”.

Окрім того, що диких тварин, таких, як рідкісний панголін, використовують для китайської медицини, значна частина їх м’яса продається через онлайн-платформи або на стихійних ринках, із яких, як вважають, почався спалах Covid-19.

Захисники природи, зокрема, Грінпіс у Східної Азії закликав владу Китаю повністю заборонити торгівлю тваринами дикої природи, які охороняються або перебуває під загрозою зникнення в Китаї і за його межами, а також заборони на вирощування та продаж м’яса відомих переносників захворювань, що можуть вражати людей, таких як: цивети, кажани та гризуни.

Існують занепокоєння, що намагаючись запобігти спалахам коронавірусу, органи влади можуть зайти надто далеко в знищенні диких тварин, здатних переносити хвороби.

“Деякі  представники закону пропонують”екологічне вбивство” диких тварин, таких як панголіни, їжаки, кажани, змії та окремі комахи”, – сказав Чжоу.

“Ми вважаємо, що законодавці повинні дізнатися [докладніше] про біорізноманіття, перш ніж вносити зміни до закону, інакше вони спричинить катастрофу”.

Landlord раніше повідомляв, що поширення коронавірусу обвалило ціни на пшеницю.

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також