Про це у своєму мікроблозі Instagram розповів голова наглядової ради холдингу Global Spirits Євген Черняк.
Як підкреслив фахівець, за часів Радянського Союзу саме в Україні було побудовано більшість спиртзаводів. Це пов’язано, насамперед, із наявністю необхідної сировинної бази, а якість вітчизняного спирту завжди виокремлювалася високою якістю.
«У держмонополії «Укрспирт» сьогодні є велика кількість замовлень з країн, що зазнають нестачу спирту для виробництва антисептиків. І вони готові купити український спирт за валюту. У свою чергу, в Україні не вистачає валюти, щоб купити, наприклад, необхідні сьогодні країні апарати штучної вентиляції легенів, медичні маски і тести на коронавірус. Тобто з одного боку є країни, які готові заплатити за наш спирт валютою, а з іншого – держава Україна, яка цю валюту прийняти не може. Чому? Тому що абсолютно популістським рішенням Кабінет Міністрів заборонив експортувати спирт», – зазначив Євген Черняк.
За словами Євгена Черняка, нинішня ситуація неприпустима, особливо з врахуванням того, що половина спиртзаводів держконцерну «Укрспирт» фактично простоює. Що аж ніяк не стимулює створення робочих місць і блокує валютні надходження.
Читайте: Як обійти карантин і легально продавати мясо: кейс канадського фермера
«Кабмін заборонив продавати «Укрспирту» продукцію, яка на сьогоднішній день у нього є у великій кількості, з необхідними надлишками завдяки чому експорт можна було б збільшити в 2-3 рази. Це хіба називається державний менеджмент? Чому завжди наші чиновники з усіх варіантів вибирають найгірший? Звертаючись до них, хочу сказати, що якщо ви і далі будете займатися популізмом замість реальних дій, то нинішню кризу економіка України може не пережити», – резюмував голова наглядової ради холдингу Global Spirits.
Відзначимо, що у зв’язку з гострим поширенням пандемії COVID-19 й підвищеним попитом на медичний спирт в Україні ,«Укрспирт» тимчасово призупинив відвантаження продукту на експорт.
Нагадаємо, раніше ДП “Укрспирт” презентувало дорожню карту приватизації підприємства. Перші заводи обіцяли передати Фонду держмайна уже в травні.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!