Новини / Фінанси     12 лютого 2020 16:58

Коронавірус може обвалити експорт української сільгосппродукції – експерт

До Китаю експортується 45% ріпаку, 14% кукурудзи та майже чверть обсягів пшениці та сої. 

Від подальшого розповсюдження коронавірусу в Китаї може постраждати український експорт, а особливо металургійна та сільськогосподарська галузі. Про це заявила директор Центру економічної стратегії Марія Репко, повідомляє УНІАН.

Експер послалася на оприлюднені прогнози агентства Moody’s для глобальної економіки в разі епідемії коронавірусу. Відповідно до них, перше, що постраждає – це ціни на сировинні товари, паливо та залізну руду.

Читайте: Італієць намалював коронавірус трактором

За словами експертки, до Китаю експортується 45% ріпаку, 14% кукурудзи та майже чверть обсягів пшениці та сої. Тому ця сфера одразу зреагує на погіршення економічної ситуації.

Через коронавірус також може знизитися імпорт із Китаю – суттєво це може вплинути на ринок електроніки (телефони, монітори, діоди, напівпровідники тощо), який на 50-90% китайський, зазначає експерт.

До того ж коронавірус може негативно відбитися на фінансових ринках. За прогнозами аналітиків, ВВП Китаю втратить 1,5% свого зростання.

“Помітна тенденція втечі до якості, коли в першу чергу купуються облігації США, Німеччини та Великобританії, при цьому виводяться гроші з країн, що розвиваються, до яких відноситься й Україна”, – говорить Марія Репко.

Експерт вважає, що такі зміни можуть негативно позначитися на обліковій ставці Нацбанку – Україні буде складно брати грошову позику на світовому фінансовому ринку.

Як повідомляв LANDLORD, коронавірус відкрив перспективи для українського часнику. Європейці шукають чисту альтернативу часнику з Китаю.

Фото: 24tv.ua

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також