Новини    20 лютого 2022 13:32

Координовані дії між аграріями та пасічниками мінімізують випадки отруєнь бджіл – Мінагрополітики

Злагоджені дії влади спільно із власниками пасік та аграріями зменшать випадки отруєнь бджіл, забезпечать сталий розвиток бджільництва та підвищення врожайності

17 лютого відбулася онлайн нарада за участі представників Мінагрополітики, Мінекономіки, Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, обласних державних адміністрацій, представників територіальних громад, аграріїв  та профільних асоціацій у сфері бджільництва. Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

“Цей семінар покликаний покращити комунікацію між усіма службами та учасниками. Наша ціль – попередити та не допустити втрати бджіл. Тому така загальнонаціональна платформа, яку ми наразі проводимо, має максимально запобігти ймовірним потравам”, – наголосив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

Основними питаннями наради значилось обговорення алгоритму взаємодії пасічників, аграріїв та органів місцевої влади, обов’язковість дотримання всіх умов під час здійснення обробки полів засобами захисту рослин, а також відповідальності за неналежне використання аграріями агрохімікатів.

“На регіональному рівні на базі територіальних громад вже зараз, ще до початку активного льоту бджіл та старту весняної посівної кампанії та оброблення полів, відбудуться аналогічні навчальні семінари. Цей інструмент показав себе ефективно в попередніх періодах, і ми будемо продовжувати використовувати його і цьогоріч”, – анонсував заступник Міністра.

При кожній громаді функціонують комісії, до складу яких входять аграрії, бджолярі, фахівці Держпродспоживслужби, правоохоронці, представники органів місцевого самоврядування, котрі мають встановлювати факти загибелі бджіл, в тому числі ініціювати питання щодо покарання за неконтрольоване використання хімічних засобів й за отруєння бджіл. Наразі створено 1032 відповідних комісій.

“Злагоджені та координовані дії органів центральної влади та органів місцевого самоврядування спільно із власниками пасік та аграріями мінімізують випадки отруєнь бджіл, забезпечать сталий розвиток бджільництва та підвищення врожайності”, – резюмував Висоцький.

Довідка.

Чому гинуть бджоли?

  • Зміни в землекористуванні, інтенсивне землеробство, монокультури і пестициди – все це порушує природне середовище проживання запилювачів і веде до його деградації.
  • Глобалізація сприяє поширенню шкідників і хвороб, які становлять особливу небезпеку для самих запилювачів.
  • Екстремальні погодні умови, пов’язані зі зміною клімату, перешкоджають запиленню.

Чим загрожує людству загибель бджіл?

Скорочення популяцій запилювачів загрожує катастрофічними наслідками для майбутнього нашого продовольства. Їх відсутність ставить під загрозу три чверті сільськогосподарських культур у світі, що залежать, принаймні частково, від запилення, включаючи яблука, авокадо, груші та гарбузи.

Для багатьох дрібних фермерських господарств, що займаються вирощуванням культур, яким необхідно запилення (наприклад, какао і кави), нестача запилювачів може означати падіння доходів і підвищення ризику голоду і неповноцінності харчування.

Landlord раніше повідомляв про те, що бджоляр з нідерландської провінції Etten-Leur розводить бджіл, щоб здавати їх в оренду для запилення культур виробникам тепличних фруктів та ягід.

Також стало відомо, що 27 січня Верховна Рада України не змогла ухвалити за основу проєкт закону “Про розвиток галузі бджільництва, охорону, захист та збереження бджіл” №5274 та альтернативний №5274-1.

Анна Лиса

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...