Новини / Ринок землі     11 жовтня 2019 14:48

Концентрація землі в одні руки: за справу взявся АМКУ

В аграрному комітеті ВР пропонують ввести нові обмеження щодо концентрації землі в одні руки: зменшити до 8% на рівні області та до 35% на рівні ОТГ. Наразі АМКУ вже розглядає механізм обмеження з точки зору антимонопольного законодавства.

Про це повідомляє Економічна правда.

На брифінгу «Законодавчі ініціативи щодо земельної реформи» голова аграрного комітету Верховної Ради Микола Сольський розповів, що 10 жовтня завершився термін подання альтернативних законопроєктів щодо обігу землі.

Читайте: Земельні торги на блокчейн: проєкт завершено

У проєкті закону, який подали члени аграрного комітету та депутати від Слуги народу, були враховані думки аграріїв і зауваження президента.

Порівняно з документом, внесеним на розгляд Парламенту Кабміном, цей законопроєкт містить такі зміни:

  • у питанні придбання землі вводиться обмеження для юросіб: до 2024 року сільгоспугіддя в Україні  не зможуть купувати компанії, засновниками яких є іноземці, особи без громадянства та іноземні держави. Тобто право придбання землі поширюватиметься лише на українських бенефіціарів, українських громадян;
  • обмеження щодо концентрації землі в одні руки: 8% на рівні області та 35% на рівні ОТГ;

«Ми обрали варіант обмеження на рівні країни, області, ОТГ, буде доопрацьовуватися механізм обмеження на рівні антимонопольного законодавства. АМКУ вже над цим працює», – відзначив Микола Сольський.

Повноваження щодо орендованих державних земель передадуть ОТГ, які самостійно прийматимуть рішення, що робити з цими земельними ділянками: продавати чи здавати в оренду. Всі операції здійснюватимуть через систему Prozzoro.

Стартовою ціною, як і пропонувалося в законопроєкті Кабміну, буде мінімальна нормативна грошова оцінка.

Landlord раніше повідомляв про те, що у Верховній Раді зареєстрували 4 альтернативних проєкти закону про обіг земель сільськогосподарського призначення.

Читайте також