Новини / Фінанси     07 листопада 2019 12:42

Компенсація за насіння: у фермерів є ще місяць, щоб її отримати

Держава через банки компенсує 80% від вартості насіння вітчизняного виробництва. Отримати гроші можуть фермери, якщо їхній прибуток, що не перевищує 20 млн грн за останній рік.

Подати заявку в банк на компенсацію насіннєвого матеріалу можна до 1 грудня 2019 року, пише АgroРolit з посиланням на директора департаменту мікро-, малого та середнього бізнесу Ощадбанку Наталю Буткову-Вітвіцьку.

Держава компенсує 80 % від вартості будь-якого вітчизняного насіння (без врахування ПДВ), але не більше 80 тис. грн.

Щоб взяти участь у держпрограмі, слід подати заявку в банк. Її опрацюють протягом місяця. Банк формує реєстри одержувачів та передає до профільного міністерства для перерахування коштів. Фермери отримують всію суму призначеної компенсації наступного місяця (за звітним). Кошти надходять безпосередньо на рахунок фермера одним переказом.

Читайте: На користь малих фермерів: уряд відмовляється від дотацій агропідприємствам

Усього на реалізацію цієї програми держава передбачила 80 млн грн. За державною програмою наразі працює 29 банків. За інформацією Наталі Буткової-Вітвіцької, вони в цілому заявили реєстрів на компенсацію загальну суму 12 млн грн. Тобто  розрив між можливостями держави та заявками від фермерів та сільгоспвиробників (за результатами 8-9 місяців) складає різницю майже у 7 разів.

Імовірно, що не всі фермери знають про цю державну програму.

Як повідомляв Landlord раніше, державні програми підтримки АПК України буде переглянуто в бік збільшення програм, пов’язаних із купівлею землі.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також