Новини / Фінанси     23 квітня 2021 15:01

Компанія Прометей залучила фінансування $10 млн у ТАСКОМБАНКУ

Кредитну лінію «Компанія Прометей» використає для поповнення обігових коштів та інвестування у розширення елеваторних потужностей

ТАСКОМБАНК відкрив кредитну лінію ТОВ «Компанія Прометей», що входить до складу групи компаній «Прометей», у розмірі $10 млн терміном на 5 років зі ставкою 6% річних. Про це повідомили у пресслужбі ГК «Прометей».

Кредит буде спрямований на поповнення обігових коштів та інвестування у збільшення потужностей одночасного зберігання. Як зазначено в повідомленні, співпраця з одним із лідерів у роботі з корпоративними клієнтами стане для групи успішним кроком на шляху розбудови вертикальної інтеграції та наблизить «Прометей» до амбітної мети — стати компанією №1 за потужностями зберігання зернових та олійних в Україні.

«Ми приємно здивовані, що український банк досяг високого рівня в роботі з бізнесом та забезпечив умови кредитування та обслуговування, зіставні з європейськими банками. Наразі 6% річних — це вигідна кредитна ставка для бізнесу», — наголосив Сергій Денищич, фінансовий директор ГК «Прометей».

ГК «Прометей» багато років залучає кредитування у швейцарських банках, але угода з АТ «ТАСКОМБАНК» дозволила компанії по-новому подивитися на українські фінустанови. Як підкреслили у групі компаній, ТАСКОМБАНК розуміє середовище, в якому працює український бізнес, і застосовує виважені підходи у визначенні вартості кредитного ресурсу та узгодженні оптимального для позичальника графіка обслуговування боргу.

«За нашими розрахунками, відсутність додаткових витрат на оформлення, страховку та інші платежі дає розуміння, що українські гроші обійдуться в таку ж суму, як і європейські, а, можливо, і дешевше», — додав Сергій Денищич.

Читайте: Євген Заіграєв: Ми кредитуємо господарства із площею до 20 га

На початок 2021 року ГК «Прометей» посідала п’яте місце в Україні за потужностями одночасного зберігання — в активах групи було 28 елеваторних комплексів у дев’яти областях України (потужність зберігання — 1,663 млн т). Також група управляє земельним банком у 20 000 га в Миколаївській області, має виробництво та дистрибуцію добрив, ЗЗР та насіння тощо.

Згідно зі звітом аудиторів KPMG Limited Chartered Accountants оборот ГК «Прометей» у 2019 році становив $222 млн, а EBITDA — $30,5 млн. Наразі KPMG завершує аудит фінансової звітності за 2020-й, результати якого незабаром будуть надані групі. Втім, ґрунтуючись на даних управлінського обліку групи за 2020 рік, аналітики компанії прогнозують оборот близько $300 млн, а EBITDA — $37 млн.

Нагадаємо, раніше Landlord розповідав, що ГК Прометей придбала елеватор потужністю 60 000 т у групи Kernel

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також