Новини / Елеватори     21 квітня 2021 16:01

ГК Прометей придбала елеватор потужністю 60 000 т у групи Kernel

Грушківський елеватор, розташований у місті Благовіщенське на Кіровоградщині, складається із 17 сховищ підлогового типу і може приймати на зберігання до 8 видів культур

Група компаній «Прометей» посилила елеваторний арсенал комплексом у Кіровоградській області. До складу мережі введений Грушківський елеватор, придбаний у компанії Kernel, потужністю одноразового зберігання 60 000 т. Про це повідомили у пресслужбі ГК «Прометей».

Елеватор, розташований у місті Благовіщенське, являє собою комплекс, до якого входять 17 сховищ підлогового типу з можливістю одночасного зберігання до 8 видів культур.

Елеватор оснащений трьома підйомниками, автомобільними вагами (на 60 т і 80 т), трьома спеціалізованими точками з потужністю ліній автоприйому і відвантаження у 1200 т на добу. Якісний та швидкий відбір проб з автотранспорту здійснюється за допомогою автоматичного пробовідбірника.

Для доопрацювання зерна використовуються п’ять зерноочисних машин потужністю 1000 т/доба та чотири сушарки потужністю 600 т/доба. Лабораторія елеватора оснащена сучасним обладнанням і атестована для аналізу пшениці, ячменю, соняшника, сої, ріпака та кукурудзи.

«Перед покупкою пішли у глибоку аналітику, провели детальний аналіз, який показав величезний потенціал зерносховища. У зв’язку з цим було прийнято рішення відразу приступити до поетапної модернізації, удосконаливши механізацію, збільшити швидкість приймання, підготувавши елеватор до прийому великого потоку машин у сезон», — зазначив директор елеватора Олександр Шилівський.

Читайте: Євген Заіграєв: Ми кредитуємо господарства із площею до 20 га

Перший етап процесу модернізації комплексу почнеться вже наприкінці квітня. Планована сума інвестицій у 10 млн гривень піде на встановлення нових і модернізацію наявних приймальних бункерів та 80-тонних автоваг. Далі проведуть апгрейд норій і транспортних галерей.

Оскільки якість зерна є головною складовою елеваторного бізнесу, для відповідності нормам експорту в лабораторії підприємства так само планується оновлення обладнання, необхідного для перевірки якісних показників зернових та олійних культур, а також визначення заражень комахами або насінням карантинних рослин.

Як повідомили у ГК «Прометей», у 2021 році група продовжить потужні поглинання по двох напрямах бізнесу: агровиробництво та елеватори. У планах — збільшення земельного банку ще на 10 000 га і нарощування потужностей одноразового зберігання на 400 000–500 000 т за рахунок придбання 5–7 елеваторів.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, які технології аграрії отримали від космічної галузі.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також