Новини / Технології     11 лютого 2019 17:32

Зменшення потреби в робочій силі на 90% – автоматична система регулювання висоти рослин

Голландська компанія розробила систему, яка автоматично регулює висоту рослин під час їхнього росту, що скорочує потреби в робочій силі на 90% і зменшує собівартість отриманого врожаю. Зараз виробник тестує можливість подання в систему імпульсу, який стимулюватиме запилення.

Про це повідомляє HortiDaily.

Зростання проблеми доступності і вартості робочої сили в агросекторі все більше спонукає виробників впроваджувати автоматизовані рішення. Тож система підіймання рослин компанії Atgrow, яка дозволяє керувати ростом і витягувати культури до бажаної висоти, привернула велику увагу фермерів.

Читайте: Валюта під аграрні розписки: ТОП-5 можливостей для аграріїв

Хоча більшість голландських тепличних господарств ще розмірковують над закупівлею цього обладнання, підраховуючи, чи зможе воно окупитися, дистриб’ютори порівнюють його із введенням підвішених жолобів: виробники також сумнівалися в вартості цієї системи, але тепер жодна теплиця не може обійтися без неї.

Принцип дії

  • Компресор (1 бар) нагнітає тиск повітря в прозорий кільцевий шланг.
  • Шланг проходить через пластикові шківи, підвішені на високо натягнутому дроті.
  • Два рухи насоса приводять шків у роботу так, що дріт вкорочується на один сантиметр, а рослина піднімається вгору на 1 см за один раз.
  • Управляється комп’ютером за допомогою блока керування, що дозволяє виробнику точно регулювати висоту рослин.

Цього року компанія Atgrow спільно з виробником томатів запустила новий демонстраційний проект: тестування імпульсу, який має позитивно впливати на запилення. Імпульс подається в систему компресором.

«Це нагадує прослуховування по дроту, який використовується для стимулювання запилення врожаю. Але необхідні додаткові дослідження для цього додаткового ефекту», – відзначають у компанії.

Landlord раніше повідомляв про те, що в Нідерландах вирощують зелень у повністю автоматизованих теплицях: на 3 га росте 200 тисяч головок салату.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також