Новини / Політика     04 березня 2022 10:31

Комітет ВРУ підтримав законопроєкт про націоналізацію російського майна

Перелік активів, які Україна має намір відчужити, буде формувати уряд та подавати на розгляд РНБО

Комітет Верховної Ради з питань економічного розвитку одностайно підтримав законопроєкт про націоналізацію майна та активів РФ, які перебувають на території України.

“Найближчим часом депутати планують розробити законопроєкт про конфіскацію всього російського майна, яке є на території нашої держави”, – заявив спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук.

Читайте: Польща запропонувала ЄС ухвалити пакет інвестицій в Україну на €100 млрд

Законопроєкт №7122 визначає правові засади примусового вилучення в Україні об’єктів права власності РФ та її резидентів. Вилученню підлягатимуть не лише активи держави Росія, але й активи її юридичних осіб, які здійснюють свою діяльність на території України, серед власників яких є російський уряд.

Як йдеться в пояснювальній записці, перелік активів, які Україна має намір відчужити, буде формувати уряд та подавати на розгляд РНБО. Саме відчуження активів буде відбуватися указом президента України. Компенсація не передбачена.

Раніше Landlord повідомляв, що Путін оголосив війну Україні. Тим часом міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив, що країни Заходу дійшли згоди щодо відключення Росії від платіжної системи SWIFT і почали підготовку до впровадження цієї санкції. 

З початку російського вторгнення в Україну загинуло понад 2000 українців, за винятком військових, повідомляє ДСНС.

Владислава Михайленко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також