Харківське АТ “Українські енергетичні машини” (підприємства “Турбоатом” та “Електроважмаш”) створить філії у Львівській, Закарпатській і Чернівецькій областях.
Таке рішення наглядова рада компанії ухвалила 18 квітня.
Функції філій та їхнє місцезнаходження буде вказано у відповідних положеннях, які затвердить наглядова рада.
Раніше компанія планувала створити відокремлений підрозділ – філію у Львові чи Ужгороді, але збори акціонерів у 2022 і 2023 роках рішення не ухвалили.
Довідка: Компанія “Українські енергетичні машини” була створена наприкінці 2021 року шляхом об’єднання двох харківських промислових гігантів – Електроважмашу та Турбоатому.
Останній – це єдиний в Україні виробник турбінного обладнання для гідро-, теплових та атомних електростанцій. Найбільшим міноритарним акціонером підприємства (15,34%) був венчурний інвестфонд “Сьомий” під управлінням КУА “Сварог Ессет Менеджмент”. Ще 5,60% акцій раніше належали структурам, афілійованим з російським холдингом “Силові машини” (фактичний власник – Олексій Мордашов).
Нині 76% акцій АТ “Українські енергетичні машини” знаходяться в управлінні Кабінету міністрів.
За підсумками 2023 року виторг АТ “Укренергомашини” скоротився у 2,7 раза – до 376,3 млн грн, порівнюючи з понад 1 млрд грн у 2022-му. Гендиректор АТ “Укренергомашини” – Віктор Суботін, засновник збанкрутілого Мегабанку.
Суд Полтави у жовтні 2022 року заарештував та передав до АРМА акції найбільших міноритаріїв АТ “Українські енергетичні машини”. У червні 2023 року АРМА виставило на конкурс акції пов’язаних із Росією міноритаріїв АТ “Українські енергетичні машини” (колишній Турбоатом).
Нагадаємо, від початку повномасштабної війни в Україні майже 19 тисяч компаній перемістили свою діяльність. Найбільш популярними напрямками стали Київська та Закарпатська області.
Основним напрямком релокації стала Київська область, куди здійснено 546 переїздів. Це майже кожен другий випадок переміщення бізнесу від початку війни. Найбільш популярним маршрутом став перехід з Києва до Київської області: 359 релокацій, що становить фактично 30% усіх випадків переїзду в область.
Інші маршрути виявилися менш популярними. Наприклад, на другому та третьому місцях знаходяться маршрути від Львівської до Київської області та з Києва до Закарпаття з відповідною часткою 2,7% та 2,6%.
Найчастіше переїжджають компанії, які займаються оптовою торгівлею – 344 релокації (29,3%) та транспортна галузь – 92 релокації (7,8%).
ТОВ “Укролія” з обігом понад 4 млрд гривень стало найбільшою релокованою компанією, яка переїхала з Києва до Полтавщини. ТОВ “Київ-Атлантик Україна” з оборотом понад 2 млрд гривень також здійснило переїзд з Київщини – але до Черкащини.
Трійку лідерів бізнес-мигрантів завершує ТОВ “Керхер” з оборотом понад 1 млрд гривень, яке змінило місце реєстрації на Київську область.
Валерія Пепеля
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!