Новини / Політика     28 листопада 2019 10:52

Коли в Україні з’явиться електронний реєстр фермерів

Електронний фермерський реєстр спочатку створять у шести областях. Про це йшлося під час наради онлайн під головуванням заступниці Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Інни Мєтєлєвої стосовно запуску пілотного проєкту.

Електронний реєстр фермерів почнуть створювати вже з грудня. Але не відразу по всій України, а спочатку тільки в шести пілотних областях: Волинській, Київській, Львівській, Миколаївській, Одеській та Черкаській, повідомляє пресслужба Мінекономіки.

Учасниками фермерського реєстру будуть фермери, а також всі виробники сільгосппродукції.  В регіонах, обраних для впровадження проєкту, створені мобільні групи для роботи з фермерами. До складу входять представники департаментів ОДА, Укрдержфонду, дорадчих служб.

Передбачається, що вже з початку грудня розпочнуться тренінги для обласних чиновників, яких ознайомлять із програмним забезпеченням. Згодом тренінги проведуть із представниками районів, ОТГ та фермерами, пояснили деталі в Волинській ОДА.

Читайте: Історична подія в Україні. Землю здадуть в оренду через електронний аукціон

У аграрний реєстр збираються об’єднати чотири реєстри: реєстр з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, реєстр речових прав, реєстр з Держгеокадастру та реєстр тварин.

А з лютого 2020 року ведення реєстру пошириться на територію усієї країни. Завершити проєкт планується в червні 2020 року.

Уряд вважає, що створення фермерського реєстру допоможе налагодити ефективну  комунікацію з аграріями та спростить доступ до банківського фінансування, впровадження програм таргетованої державної підтримки, допоможе виявляти помилки в ДЗК та спростить реєстрацію договорів оренди й загалом підвищить інвестиційну привабливість аграрного сектору країни.

Проєкт реалізується за підтримки Світового Банку та ЄС.

Landlord раніше повідомляв, що в Україні вводять Єдиний держреєстр ветеринарних документів.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також