Новини / Ринок землі     06 січня 2023 13:05

Коли проіндексують грошову оцінку землі: відповідь Держгеокадастру


Державна служба геодезії, картографії та кадастру розрахує коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки (НГО) земель після отримання офіційної інформації від Держстату про індекс споживчих цін за 2022 р.

Про це говориться у повідомленні відомства.

“Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику в сфері земельних відносин, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації не пізніше 15 січня поточного року забезпечують інформування центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, і власників землі та землекористувачів про щорічну індексацію нормативної грошової оцінки земель”, — говориться у повідомленні.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Відомство звернулось до землевласників та землекористувачів із проханням здійснення замовлення витягів із технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок лише після офіційного інформування Держгеокадастром про розрахований коефіцієнт індексації.

“Витяги з технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок, які будуть сформовані в період з 1 січня 2023 р. до дати офіційного інформування Держгеокадастром про коефіцієнт індексації, не враховуватимуть коефіцієнтів індексації за 2022 р. і, відповідно, значення нормативної грошової оцінки земельних ділянок будуть неактуальними у 2023 р.”, — пояснюють у Держгеокадастрі.

Нагадаємо, з 1 січня 2023 року почали діяти зміни до Податкового кодексу, які передбачають введення нового збору – мінімального податкового зобов’язання (МПЗ) щодо земельної ділянки. Його сума залежить зокрема і від грошової оцінки землі

Держгеокадастр запровадив новий функціонал, що дозволяє автоматично розрахувати нормативну грошову оцінку земельної ділянки, розташованої у межах населеного пункту.

Також Держгеокадастр пропонував змінити алгоритм розрахунку Фондом держмайна України оціночної вартості земельних ділянок сільськогосподарського призначення для купівлі/продажу землі.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також