Новини    11 червня 2018 17:45

Китай зацікавився українською черешнею


Восени цього року Україна та Китай можуть підписати фінальний фітосанітарний протокол щодо поставок вітчизняної черешні на ринки КНР. Таке сподівання висловила заступник міністра аграрної політики та продовольства з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева після зустрічі з китайськими інспекторами оцінки системи держконтролю за виробництвом черешні.

«Я висловила нашим китайським колегам свою щиру надію, що інспектування пройде настільки успішно, що ми зможемо десь восени цього року підписати фінальний фітосанітарний протокол», – написала вона на своїй сторінці у Facebook.

За інформацією Держпродспоживслужби, що під час роботи місії КНР в Україні буде зроблено аналіз фітосанітарного ризику  під час експорту української черешні до КНР, а також відпрацьований проект протоколу фітосанітарних вимог на експорт цієї продукції на китайський ринок.

«Також планується, що представники КНР відвідають Запорізьку, Херсонську і Дніпропетровську області, де ознайомляться з особливостями вирощування, зберігання, пакетування черешні та фіторсанітарними процедурами, що здійснюються територіальними органами Держпродспоживсдужби при проведенні контролю у рамках формування експортних партій черешні», – йдеться у повідомленні.

За словами заступника Міністра, зараз українські фрукти та ягоди постачаються в понад 30 країн світу, в тому числі в країни ЄС, і попит на них постійно зростає. Це свідчить про визнання української продукції міжнародними партнерами, високі стандарти її виробництва та довіру до системи держконтролю за виробництвом продуктів садівництва в Україні.

«Ми вдячні китайським партнерам за активізацію двостороннього співробітництва. Вважаю цей візит яскравим прикладом ефективної роботи обох країн в напрямку диверсифікації двосторонньої торгівлі в аграрній сфері», – наголосила вона.

За даними ФАО Україна входить в топ-50 країн світу з виробництва фруктів і займає 11 місце з виробництва черешні. При цьому за всю історію експорту української черешні, Україні не було направлено жодної нотифікації щодо невідповідності цього товару фітосанітарним вимогам країни-партнера.

Місія Китайської Народної Республіки працюватиме в Україні до 15 червня 2018 року.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...