Новини / Інвестиції     20 травня 2020 12:45

Кількість сонячних електростанцій в Україні продовжує збільшуватись

Інвесторів не лякають плани уряду істотно знизити розмір так званого «зеленого тарифу» і значна заборгованість з його виплатами

Минулого тижня біля села Бубнівська Слобідка Золотоніського району на Чекащині була введена в експлуатацію фотовольтаїчна електростанція встановленою потужністю 9,99 МВт. СЄС, яка була побудована для китайського системного інвестора Tianying China Inc, займає площу 19 га, на яких розташовано майже 33 тисячі фотоелектричних панелей, потужністю 330 Вт кожна. Про це повідомили у генерального підрядника будівництва – компанії EDS-Engineering.

Таким чином, можна зазначити, що кількість об’єктів сонячної енергетики в Україні продовжує стрімко зростати, не дивлячись про постійну дискусію на найвищому рівні про необхідність перегляду «зелених тарифів».

Читайте: Плюс 40% врожайності томатів і огірків, більший обсяг зеленої кормової маси і економія на поливі 

Трохи раніше за цей проект було розпочато експлуатацію «овочевої» СЕС у Дергачівському районі Харківської області. Сонячні панелі змонтовано на площі 400 м2, безпосередньо на полі, де вирощуються овочеві культури. Це стало можливим завдяки впровадженню технології провідних німецьких наукових установ, яка передбачає спорудження сонячних електростанцій у фермерських господарствах без виведення із обігу земель сільгосппризначення. Фотоелектричні модулі встановлені на опорах на висоті від 2 до 2,2 м.

Відзначимо, що нові сонячні електростанції у сільській місцевості вводяться в експлуатацію ледь не щотижня. Так, у квітні було запущено в роботу СЕС, потужністю 8,19 МВт у Херсонській області, а в березні – СЕС на 7 МВт – у Дніпровській області.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв чому українські фермери збільшують площі під кукурудзою.

Фото: EDS-Engineering

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також