Новини / Фінанси     10 квітня 2019 09:29

Кібершахраї вкрали у фермерського господарства 186 тис. євро

При купівлі нетелів у чеської компанії ТОВ «Кищенці» частину коштів перерахувало на рахунок постачальника, але той їх не отримав: перехопивши паролі через український сервер, шахраї підробили документи та забрали гроші.

Про це повідомляє Всеукраїнська аграрна рада.

Іван Іжко, фінансовий директор ТОВ «Кищенці», яке займається тваринництвом та вирощує зернові і технічні культури на Черкащині, розповів про деталі.

Згідно з договором, «Кищенці» мали оплатити постачання нетелів чеській компанії двома частинами: після огляду худоби і за два дні до відвантаження тварин. Перша частина коштів пройшла, як належно. Після цього велося тривале електронне листування, в якому уточнювалися різні деталі.

«І ось в один момент з електронної адреси наших партнерів прийшов лист, в якому вони просять перерахувати другу частину коштів на рахунок їхнього підприємства в іншому банку», – пояснює Іван Іжко.

Читайте: Це пряме порушення закону «маски-шоу стоп»: Олег Бахматюк про справу НАБУ щодо його банків

Сторони підписали додаткову угоду, згідно з якою ТОВ «Кищенці» 4 квітня перерахувало 186 тис. євро на вказаний у ній розрахунковий рахунок. Коли стало відомо, що гроші чеській компанії не надійшли, українське господарство зробило запит про платіж у банк, і тоді з’ясувалося, що в реквізитах був вказаний не той розрахунковий рахунок, що в угоді.

«За деякими ознаками ми бачимо, що була третя особа, яка контролювала наше з постачальником листування», – прокоментував фіндиректор.

Кіберполіція встановила, що власником шахрайського рахунку є Nikolay Markov Marinov (дата народження 22.08.1978). Правоохоронці працюють над поверненням коштів ТОВ «Кищенці».

Landlord раніше повідомляв про те, що Мінагрополітики попереджає фермерів про шахраїв, які розсилають заражені вірусом листи на електронні адреси, обіцяючи аграріям фінансову допомогу.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!