Новини / Фінанси     10 квітня 2019 09:29

Кібершахраї вкрали у фермерського господарства 186 тис. євро

При купівлі нетелів у чеської компанії ТОВ «Кищенці» частину коштів перерахувало на рахунок постачальника, але той їх не отримав: перехопивши паролі через український сервер, шахраї підробили документи та забрали гроші.

Про це повідомляє Всеукраїнська аграрна рада.

Іван Іжко, фінансовий директор ТОВ «Кищенці», яке займається тваринництвом та вирощує зернові і технічні культури на Черкащині, розповів про деталі.

Згідно з договором, «Кищенці» мали оплатити постачання нетелів чеській компанії двома частинами: після огляду худоби і за два дні до відвантаження тварин. Перша частина коштів пройшла, як належно. Після цього велося тривале електронне листування, в якому уточнювалися різні деталі.

«І ось в один момент з електронної адреси наших партнерів прийшов лист, в якому вони просять перерахувати другу частину коштів на рахунок їхнього підприємства в іншому банку», – пояснює Іван Іжко.

Читайте: Це пряме порушення закону «маски-шоу стоп»: Олег Бахматюк про справу НАБУ щодо його банків

Сторони підписали додаткову угоду, згідно з якою ТОВ «Кищенці» 4 квітня перерахувало 186 тис. євро на вказаний у ній розрахунковий рахунок. Коли стало відомо, що гроші чеській компанії не надійшли, українське господарство зробило запит про платіж у банк, і тоді з’ясувалося, що в реквізитах був вказаний не той розрахунковий рахунок, що в угоді.

«За деякими ознаками ми бачимо, що була третя особа, яка контролювала наше з постачальником листування», – прокоментував фіндиректор.

Кіберполіція встановила, що власником шахрайського рахунку є Nikolay Markov Marinov (дата народження 22.08.1978). Правоохоронці працюють над поверненням коштів ТОВ «Кищенці».

Landlord раніше повідомляв про те, що Мінагрополітики попереджає фермерів про шахраїв, які розсилають заражені вірусом листи на електронні адреси, обіцяючи аграріям фінансову допомогу.

Елеватори        27 лютого 2019 08:26

Як запобігти шахрайським схемам на елеваторах: посадовці запитують думку аграріїв

Як запобігти втратам фермерів, що виникають у результаті шахрайських схем на елеваторах, які механізми контролю на зернозберігальних підприємствах можна для цього ввести, обговорили на зустрічі Володимир Лапа та представники УЗА.

Про це повідомляє прес-центр Держпродспоживслужби.

Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа та представники Української зернової асоціації зосередилися на можливості «розкриття в системі складських документів на зерно інформації про обсяги зерна на зберіганні зернових складів». Прогнозують, що такий крок поліпшить контроль за станом та кількістю зерна, яке зберігається на елеваторах.

Читайте: Яка ціна на пшеницю врожаю-2019: стартує форвардна програма закупівлі зерна

Щоб розробити подальші реформи у законодавстві, які запобігатимуть шахрайству, Володимир Лапа закликав представників зернової галузі долучатися і вносити пропозиції ефективних механізмів контролю за збереженням зерна на елеваторах.

Landlord раніше повідомляв про те, що співробітників Укрзалізниці звинуватили в причетності до крадіжок зерна.

Поділися

Новини        15 березня 2018 16:32

В Україні з’явились шахраї, які працюють від імені ПАТ «Аграрний фонд»

В багатьох областях України працює компанія, яка використовує схожу назву з ПАТ «Аграрний фонд» та ошукує агровиробників. Про це йдеться у заяві ПАТ «Аграрний фонд» оприлюдненої на офіційному сайті товариства.

«Так, встановлено, що в багатьох областях України здійснює свою діяльність компанія з назвою, схожою з ПАТ «Аграрний фонд», яка пропонує сільгоспвиробникам широку лінійку мінеральних добрив та іншої сільськогосподарської продукції. В результаті, аграрії, сподіваючись придбати мінеральні добрива на вигідних умовах, перераховували частину коштів авансом на рахунок компанії, однак добрива так і не отримували», – йдеться у заяві.

У фонді закликали агровиробників купувати добрива ПАТ «Аграрний фонд» виключно в регіональних представництвах.

«ПАТ «Аграрний фонд» (код ЄДРПОУ 38926880) просить агровиробників бути уважними з вибором компаній, які продають мінеральні добрива, а також нагадує, що добрива від ПАТ «Аграрний фонд» можна придбати виключно в регіональних представництвах товариства в усіх областях України. Більша детальна інформація на сторінці mindobryva.agrofond.gov.ua», – попередили у ПАТ «Аграрний фонд».

Про підозру, щодо можливих шахрайських дій можна сповістити за номером 067 328 65 62

Поділися