Новини / Інвестиції     02 березня 2020 17:11

Хто з аграріїв допомагає боротися з коронавірусом

Всесвітня пандемія коронавірусу COVID-19 продовжує лютувати на теренах Європи та у світі загалом. Україна також опинилася в епіцентрі страшної хвороби. Утім, попри застосування безпрецедентних заходів безпеки, пандемія продовжує вражати людство. Багаті світу цього вже кинули виклик коронавірусу, направивши на боротьбу з ним значні фінансові ресурси. Українські фермери також не залишились осторонь і вирішили допомогти своїм співгромадянам.

Із кожним днем в Україні фіксується дедалі більше нових випадків зараження хворобою й наразі експерти доволі обережні в прогнозах щодо боротьби із коронавірусом.

Вже зараз стає зрозумілим, що самотужки державі буде вкрай важко стримати розповсюдження пандемії, забезпечивши населенням всіма необхідними профілактичними засобами. Тож на допомогу владі прийшов приватний бізнес. Так, завдяки консолідації зусиль президент Володимир Зеленський 16 березня домовився із представниками крупного бізнесу про створення спеціальних штабів в окремих регіонах, управління якими делеговано безпосередньо компаніям. Одними з головних меценатів є і представники агробізнесу.

Перелік підприємтсв, які вже активно допомагають протистояти коронавірусу.

МХП – за ініціативи підприємства створено штаб допомоги у Вінницькій та Черкаській областях. Вже відомо, що агрохолдинг виділив на закупівлю першочергового обладнання для лікарень та засобів індивідуального захисту в Черкаській області 14 млн грн.

Кернел – із початку епідемії компанія впроваджує комплексну програму заходів у координації з Адміністрацією Президента та місцевими органами влади у Полтавській та Кіровоградській області. Кернел спрямовує 55 млн грн на термінову закупівлю експрес-тестів для діагностики коронавірусу.

Читайте: Профілактика коронавірусу: які продукти радять вживати експерти

EastOne – створює та координує штаб у Дніпропетровській області. Компанія вже виділила $2 млн для закупівлі тестів на коронавірус.

ТІСу тісній співпраці з іншими бізнесменами Одеси та Одеської області створили антикризовий штаб допомоги. За словами гендиректора ТІС Андрія Ставніцера, наразі питання першої необхідності – це закупівля апаратів штучної вентиляції легенів, який в області критично мало. «В області їх поки лише 72, з них приблизно 30 – 40% зайняті, частина – застарілі. Закупили 14 нових, чекаємо. Все ще критично мало. Один пацієнт на апараті ШВЛ проводить від 2 до 3 тижнів!» – зазначив Ставніцер.

АЙ ЕНД Ю ГРУП ЮКРЕЙН – засновником якої є Сергій Тарасов, придбав унікальне медичне обладнання здатне врятувати сотні пацієнтів з ускладненнями від коронавірусної інфекції. Нове вартісне обладнання отримають лікувальні заклади Кіровоградщини. Зокрема, були придбані на загальну вартість 515 тис. грн два вентилятори Puritan Bennett 560 виробництва США, які найближчим часом надійдуть до Міської лікарні швидкої медичної допомоги міста Кропивницького. Ще три апарати штучної вентиляції легень S1200 агрохолдинг планує закупити і передати лікувальним закладам Кіровоградщини до кінця квітня.

Landlord продовжує слідкувати за ситуацією, відтак даний список не кінцевий, він буде оновлюватися.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також