Новини / Політика     30 квітня 2020 15:16

Хто відповідатиме за виїзд українців за кордон: Кабмін призначив куратора

Віце-прем‘єр-міністр України з європейської та євроатлантичної інтеграції Вадим Пристайко відповідатиме за взаємодію з ЄС щодо організації виїзду українських заробітчан на сезонні роботи.

Про це Пристайко написав у своєму мікроблозі у Twitter.

“За дорученням прем’єр-міністра Дениса Шмигаля буду координувати взаємодію з колегами у країнах ЄС щодо організованого виїзду за кордон сезонних робітників з України. Такий виїзд має передбачати медичні гарантії, безпеку та гідні умови роботи”, — написав віце-прем‘єр.

З його слів, уряд продовжить створювати гідні умови праці в Україні, однак “ті, хто хоче виїхати на сезонну роботу за кордон, матимуть таку можливість”.

Читайте: В Україні створено перший кооператив, що спецілізується на лохині

У свою чергу, Денис Шмигаль повідомив у телеграм-каналі, що уряд готовий до перемовин з європейськими країнами, які висловлять бажання офіційно запросити українських робітників на сезонні роботи.

“Важливою передумовою є легальне працевлаштування строком від 3 місяців із дотриманням усіх соціальних гарантій та належних умов праці українців. Координацію цієї роботи буде здійснювати урядовий офіс з питань європейської та євроатлантичної інтеграції”, – написав він.

Відзначимо, що в українських заробітчанах вже висловили зацікавленість Польща та Фінляндія. Влада суомі навіть вислала спеціальний чартер за українцями, яких до скандинавської країни відправилося 200 осіб.

Читайте також