Новини / Політика     03 жовтня 2019 09:13

Хто розпоряджається земельними ділянками держвласності – можна бачити онлайн

Хто користується землями сільськогосподарського призначення, що перебувають у державній власності або претендує на них? Держгеокадастр повністю розкрив інформацію про рішення, які приймають на місцях його територіальні органи.

Відтепер про рішення, ухвалені стосовно земель сільськогосподарського призначення державної власності, в тому числі й передачі земельних ділянок у власність чи в користування, можна дізнатися з сайту Держгеокадастру – за посиланням https://land.gov.ua/t/.

У розділі “Оприлюднення наказів щодо розпорядження землями” вказуються не лише рішення, прийняті територіальними органами Держгеокадастру стосовно земель сільгоспризначення, але й навіть заявки від претендентів, які надійшли до відомства.

Читайте: Відкриття ринку землі: юристи попереджають фермерів про ризики

«У відкритому доступі надається інформація про дату реєстрації, номер та тематику клопотання, категорію осіб, що звертаються з клопотанням, статус розгляду заяви територіальним органом Держгеокадастру, дату, номер та вид наказу, виданого територіальним органом Держгеокадастру, кадастровий номер та цільове призначення земельної ділянки, відносно якої виданий наказ. Також завдяки системі буде можливість переглянути деперсоналізовані накази головних управлінь Держгеокадастру щодо розпорядження землями», – сказано в повідомленні пресслужби Держгеокадастру.

Оновлення інформації відбувається автоматично, оскільки функціонал синхронізований з даними системи електронного документообігу Держгеокадастру.

Користувачам доступна функція пошуку за будь-яким параметром, зокрема за регіоном, де було прийняте рішення щодо розпорядження землями сільськогосподарського призначення державної власності.

На думку відомства, запровадження відкритості є антикорупційним запобіжником у сфері розпорядження землями сільськогосподарського призначення державної власності та дозволяє зробити прозорими та публічними всі етапи розпорядження землями.

Landlord раніше повідомляв, що  орендна плата за землю зросте до 4 тис. грн за гектар.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також