Новини    30 листопада 2022 12:11

Хто із селян має право на пільгові пенсії та що для цього потрібно


Колишні працівники сфери сільського господарства мають традиційно невеликі пенсії. Це пов’язано із маленькими зарплатами, які видавали у колгоспах. Однак для деяких селян передбачено дострокові пенсії. На пільги можуть розраховувати доярки, трактористи, свинарки-оператори, збиральниці тютюну та багатодітні жінки, які працювали у сільськогосподарському виробництві.

Про це повідомляє social.com.ua.

Свинарки-оператори та доярки

Жінки, які працювали свинарками та доярками, можуть виходити на пенсію у 55-річному віці за наявності не менше 20 років стажу. Раніше пенсійний вік для них наставав у 50 років.

Щоб оформити пенсію, потрібно надати довідку про виконання встановлених норм обслуговування (кількість закріплених за працівницею голів свиней чи корів, яких вона має обслужити на зміну).

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Збиральниці тютюну

Ця категорія робітниць також може виходити на пенсію у 55 років, маючи як мінімум 20-річний стаж роботи. При призначенні пенсії слід підтвердити зайнятість на роботах протягом повного сезону.

Багатодітні жінки

Жінки, зайняті у сільськогосподарському виробництві, які виховали п’ятьох та більше дітей до 14-річного віку, можуть розраховувати на пенсію незалежно від віку та трудового стажу. Вони мають право отримувати виплати після досягнення п’ятою дитиною 14-річного віку. Пенсії призначаються незалежно від форми власності організацій, в яких були працевлаштовані працівниці.

Інші багатодітні жінки можуть виходити на пенсію у 50-річному віці за наявності 15 років страхового стажу. Це матері, які народили п’ятьох і більше дітей, та виховали їх до 6-річного віку. Аналогічна норма діє для матерів дітей з інвалідністю або тяжкохворих (орфанні хвороби), у яких немає інвалідності.

Трактористи

Чоловіки, які працювали трактористами-машиністами та були зайняті у виробництві с/г продукції в радгоспах та колгоспах, а зараз – на підприємствах с/г, можуть виходити на пенсію у 55 років, якщо у них є страховий стаж не менше 30 років, 20 із яких – на зазначеній роботі. Такі працівники повинні надати довідки про безпосередню зайнятість у виробництві с/г продукції.

Нагадаємо, в Україні з 1 жовтня підвищили розмір мінімальної зарплати та пенсії. Почали отримувати щорічну вікову доплату пенсіонери, яким від 70 до 75 років. Раніше державні виплати отримували дві категорії пенсіонерів – 75+ років (400 грн) та 85+ років (500 грн). Сума для категорії 70-75 років складе 300 грн. Також, починаючи з жовтня, усі пенсіонери віком 70+ років будуть отримувати не менше 3000 грн пенсії – але це стосується тільки тих, в кого є необхідний стаж.

Наступне підвищення пенсій відбудеться вже завтра, 1 грудня 2022 року.

У 2023 році українським пенсіонерам проіндексують пенсії – виплати збільшать у березні з урахуванням розміру інфляції та динаміки зміни заробітних плат.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...