Новини    02 жовтня 2023 17:09

Харківський завод шампанських вин визнали банкрутом

Провадження у справі про банкрутство заводу тривало понад 12 років

26 вересня Господарський суд Харківської області визнав банкрутом ДП “Харківський завод шампанських вин”, повідомляє LIGA.Бізнес із посиланням на повідомлення Верховного Суду.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Провадження у справі про банкрутство заводу тривало понад 12 років, його порушили у квітні 2011 року за заявою приватного підприємства, яке за цей час саме встигло збанкрутувати й було ліквідоване.

ФДМУ протягом минулих кількох років намагався домогтися закриття справи про банкрутство на підставі закону про приватизацію. Його положення передбачають, що державні підприємства не можна банкрутувати до завершення приватизації.

У квітні 2021 року регіональне відділення ФДМ у Харківській, Донецькій та Луганській областях дійсно ухвалило рішення про приватизацію єдиного майнового комплексу Харківського заводу шампанських вин, але його успішно оскаржили в судах усіх трьох інстанцій.

Читайте також: Шато, лабораторії та плантації: українські винороби поїхали в Німеччину за новим досвідом.

У зв’язку з цим Господарський суд Харківської області 11 вересня вирішив, що у нього немає підстав для закриття провадження про банкрутство підприємства, а 26 вересня визнав його неплатоспроможним і відкрив ліквідаційну процедуру.

Харківський завод шампанських вин розташований у центральній частині Харкова. Підприємство ввели в експлуатацію незадовго до початку Другої світової війни.

Нагадаємо, Фонд державного майна (ФДМУ) 1 лютого 2022 року провів аукціон із приватизації єдиного майнового комплексу Одеського заводу шампанських вин. Переможцем торгів стала одеська фірма Елітбуд Груп, яка запропонувала 195 млн грн.

Раніше Landlord повідомляв, що приватизація об’єктів спиртової галузі принесла держбюджету 1,3 млрд гривень.

“Укрвинпром” повідомив, що українські винороби вироблятимуть та експортуватимуть “коньяк України” і “шампанське України” до 1 січня 2026 року.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...